Ugrás a tartalomra

Visszavonja a kormány a polgármesteri jogkör korlátozásáról szóló törvényjavaslatot

Létrehozva
Továbbra is az eddigiek szerint lesznek gyakorolhatók a polgármesterek jogosítványai veszélyhelyzetben, a kormány eltekint az erre vonatkozó módosítási szándékától – nyilatkozta Gulyás Gergely szerdán az MTI-nek.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint az ellenzéki városvezetők által élesen kritizált keddi törvényjavaslat azért született meg, mert az elmúlt hetekben éppen az ellenzék részéről érték kritikák azt a gyakorlatot, amely a polgármestereket jogosítja fel arra, hogy veszélyhelyzetben a védekezés érdekében a képviselő-testület jogaival éljenek.

Gulyás Gergely elmondta, hogy Mivel azonban a szabályozás módosításának szándékával a szabályozás eddigi kritikusai ma már láthatóan nem értenek egyet, és a kormány a veszélyhelyzetben a lehető legszélesebb körű, pártpolitikai határokra tekintet nélküli összefogásra törekszik, ezért eltekint ettől a módosítástól, és a polgármesterek jogosítványai a veszélyhelyzetben továbbra is az eddigiek szerint gyakorolhatóak.

A katasztrófavédelemről szóló törvény szerint veszélyhelyzetben a települési önkormányzat képviselő-testületének, a fővárosi, megyei közgyűlésnek feladat- és hatáskörét a polgármester, illetve a főpolgármester, a megyei közgyűlés elnöke gyakorolja. A kedden beterjesztett kormányzati törvénymódosítási javaslat azt írta volna elő, hogy ilyen esetben a polgármester, a főpolgármester, illetve a megyei közgyűlési elnök döntéséhez szükséges a megyei, fővárosi védelmi bizottság előzetes jóváhagyása. Gulyás Gergely mostani nyilatkozata szerint viszont ettől a módosítástól eltekintenek.

Ez is érdekelhet

Hasznos tippek közlekedőknek a nyári időszakban
Belföld
A Magyar Közút néhány hasznos tanáccsal látta el az utakon közlekedőket nyáron, hogy ne legyen baleset.
Sárga riasztás van érvényben zivatarok lehetséges kialakulása miatt
BelföldKörnyezet
Elsőfokú figyelmeztető előrejelzést adott ki a meteorológiai szolgáltató hétfő estig az egész országra, mert zivatarok alakulhatnak ki.
Fokozódik a hőség a jövő héten
BelföldKörnyezet
A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.
Köszöntjük az édesapákat!
Belföld
Magyarországon június harmadik vasárnapján ünnepeljük az apák napját a 20. század eleje óta. Az ünnep célja, hogy kifejezzük nagyrabecsülésünket az édesapák és a férfi gondviselők iránt.