Ugrás a tartalomra

ITM: munkaszüneti napokon sincs kamionstop

Létrehozva
Munkaszüneti napokon sincs kamionstop - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) vasárnap az MTI-vel.

A közlemény szerint a koronavírus-járvány miatt kihirdetett veszélyhelyzetben, a folyamatos áruellátás érdekében a nehéz tehergépkocsik visszavonásig hétvégi korlátozás nélkül közlekedhetnek a magyarországi utakon. A kamionstop az ünnepek körüli munkaszüneti napokon, így húsvétkor sem lesz érvényben.
    
Emlékeztettek, a forgalomkorlátozást főszabály szerint a tavaszi hétvégéken szombaton 22 órától vasárnap 22 óráig kellene alkalmazni, de az a munkaszüneti napokra is kiterjedne. Ennek megfelelően a kamionstop a következő napokban április 9., csütörtök 22 órától április 10., péntek 22 óráig, majd április 11., szombat 22 órától április 13., hétfő 22 óráig állna fenn. A közúti áruszállítás zavartalansága érdekében azonban a korlátozást visszavonásig felfüggesztették.
    
Az ITM kiemelte: az intézkedés lehetővé teszi, hogy a magyarországi vállalkozások még rugalmasabban szervezhessék meg belföldi fuvarozási feladataikat. A lépést kezdeményező kiskereskedelmi szektor cégei gördülékenyebben gondoskodhatnak az üzletek folyamatos áruellátásáról, a készletek feltöltéséről, a vásárlói igények kiszolgálásáról - írták, hozzátéve: az ITM egyebek mellett a teherautó- és buszsofőrök számára előírt vezetési- és pihenőidők ideiglenes módosításával is megkönnyítette a közúti fuvarozást.
 

Ez is érdekelhet

Hasznos tippek közlekedőknek a nyári időszakban
Belföld
A Magyar Közút néhány hasznos tanáccsal látta el az utakon közlekedőket nyáron, hogy ne legyen baleset.
Sárga riasztás van érvényben zivatarok lehetséges kialakulása miatt
BelföldKörnyezet
Elsőfokú figyelmeztető előrejelzést adott ki a meteorológiai szolgáltató hétfő estig az egész országra, mert zivatarok alakulhatnak ki.
Fokozódik a hőség a jövő héten
BelföldKörnyezet
A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.
Köszöntjük az édesapákat!
Belföld
Magyarországon június harmadik vasárnapján ünnepeljük az apák napját a 20. század eleje óta. Az ünnep célja, hogy kifejezzük nagyrabecsülésünket az édesapák és a férfi gondviselők iránt.