Ugrás a tartalomra

Döntés született az Erasmus-programról

Létrehozva
A döntést Ursula von der Leyen jelentette be.
Kép

„Jó hírem van, a következő tanévtől a magyar tanulók újra részt vehetnek az Erasmus-közösségben” – mondta el Ursula von der Leyen Magyar Péter miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján pénteken Brüsszelben. Az Európai Bizottság (EB) elnöke beszéde végén tért ki a felsőoktatási programra, amiben „komplett generációk tanultak” külföldön, barátságok, házasságok alakultak ki, más országokat ismernek meg a hallgatók. Fontos, hogy a fiatal magyarok is tudjanak profitálni ebből – érvelt von der Leyen.

A bejelentés előtt az EB-elnök közölte, hogy Magyarország ki fogja vezetni a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat, rövidítve kekvákat, és olyan eszközöket fog bevezetni, ami biztosítani fogja az integritási szabályok megvalósulását.

Magyar Péter később újságírói kérdésre még szót ejtett a kekvák kivezetéséről. „Lesz egy átmeneti időszak az egyetemeket felügyelő” kekvák ügyében, mivel egyes egyetemek kórházak felett is diszponálnak. Augusztus 31-ig a nem egyetemekkel foglalkozó kekvák megszűnnek, itt a fideszes elitképző Mathias Corvinus Collegiumot (MCC) külön kiemelte, mint ami erre a sorsra jut majd – írta pénteken a Telex.

Ez is érdekelhet

Borsodból az Országos Rendőr-főkapitányság élére
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Magyar Péter miniszterelnök döntött az új országos rendőri vezetőről.
A vagyonnyilatkozati rendszer átfogó reformját sürgeti az Országgyűlés elnöke
Belföld
Elengedhetetlennek nevezte a vagyonnyilatkozati rendszer felülvizsgálatát Forsthoffer Ágnes.
Interaktív térképpel a szőlőpusztító ellen
BelföldGazdaság
Interaktív térképpel segíti a Nébih a szőlő aranyszínű sárgasága elleni védekezést.
Június közepén startol a nyári főszezoni menetrend a MÁV-Csoportnál
Belföld
Június 20. és augusztus 30. között sűrűbb indulással és nagyobb kapacitással közlekednek a MÁV-Csoport vonat- és autóbuszjáratai.