Ugrás a tartalomra

Pénzbüntetést kapott az orvvadász

Létrehozva
Pénzbüntetést szabott ki a Miskolci Járásbíróság azzal a férfival szemben, aki hőkamerás céltávcsővel felszerelt fegyverrel próbált vadászni Miskolc közelében.

A bíróság által megállapított tények szerint a vádlott egy borsod megyei vadásztársaság tagjaként 2020 nyarán beiratkozott a vadászterületen elhelyezett ún. beírókönyvbe, majd megkezdte a vadászatot.

A vadászterületen végrehajtott igazoltatása során a férfinél megtalálták a jogszerűen birtokában tartott fegyverét, melyre egy, a vad elejtését segítő hőkamerás céltávcsövet szerelt fel. Az ilyen távcső tiltott vadászati eszköznek minősül.

A bíróság a vádlottal szemben orvvadászat bűntette miatt háromszázezer forint pénzbüntetést szabott ki.

A bíróság döntését az ügyészség, a vádlott és a védője is elfogadták, ezért az jogerős.

Ez is érdekelhet

Hat edzőmeccset játszanak
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
Labdarúgás: elkészült a DVTK NB II-es csapatának programja.
Borsodi szakasszal bővült az Országos Kéktúra nyomvonala
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Az ország egyik legszebb völgyén, a Szelce-völgyön halad át Jósvafő és Szelcepuszta között az Országos Kéktúra új útvonala.
Túrát írtak ki Gyuri bácsi emlékére
Borsod-Abaúj-ZemplénSportSzabadidő
Szabadidősport: a híres bükki füves ember, Szabó György tiszteletére lehet majd gyalogolni, kocogni és futni.
A veterán járművek legszebbjei fokozták a retro hangulatot Szirmabesenyőn
Borsod-Abaúj-ZemplénSzabadidő
Idén is megrendezték, immár negyedik alkalommal a nagy sikerű Szirmabesenyői Oldtimer Szépségverseny és Kiállítást illusztris helyszínen, a Szirmay-kastély udvarán.