Ugrás a tartalomra

Ózdon egy ipari park létrehozását támogatja 650 millió forinttal a kormány

Létrehozva
A kormány 650 millió forintos támogatást nyújt Ózd városának egy ipari park létrehozására - jelentette be Riz Gábor, a város fideszes országgyűlési képviselője Ózdon sajtótájékoztatón, a kormány szerdai döntését ismertetve.

Tájékoztatása szerint a kormány jóváhagyta az Innovációs és Technológiai Minisztérium által előkészített 1,3 milliárd forint összértékű ózdi barnamezős rehabilitációs ipari terület megvalósítását. A 650 millió forintos állami támogatásnak és az ÓAM-Ózdi Acélművek Kft. 650 millió forintos beruházási forrásának köszönhetően lehetővé válik, hogy az Ózdi Acélművek Kft. telkén lévő, jelenleg kihasználatlan ipari terület a jövőben három olyan cégnek is otthona legyen, amelyek tevékenységei jól illeszkednek a város kohászati múltjához - tette hozzá.

Riz Gábor kiemelte: ezzel összesen 550 új munkahely teremtésére nyílik lehetőség a városban 2022-ig.
Emlékeztetett: erre a támogatásra hatalmas szüksége van a térségnek, mivel közel 1900 munkahely szűnik meg helyben két gyár bezárásával. Az állam potenciális támogatásával megvalósuló új beruházásokkal azonban reális esély van arra, hogy közel valamennyi munkavállaló új munkahelyet találjon 2022-ig - mutatott rá.

Az új ipari parkba települni szándékozó három társaság mindegyike foglalkozik fémmegmunkálással, az egyikük pedig kifejezetten az ózdi betonacélra mint alapanyagra épít. A Nyír-Aqua Team Kft. betonüzemet és vasszerkezeti műhelyt, a Therma-Top Kft. speciális - a Covid-19 vírus okozta járvány idején is alkalmazható - konténerek gyártását tervezi megvalósítani Ózdon, míg a Kf Service Solutions Kft. duplacsuklós szerkezetű midibuszok fejlesztését és gyártását tervezi - hangzott el a  sajtótájékoztatón.

Ez is érdekelhet

Tűz ütött ki egy szobában
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
Tűz keletkezett egy felújítás alatt álló ház egyik szobájában.
A vonaton hagyta a kutyáját, hogy megszabaduljon tőle
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Szerencsi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen állatkínzás vétsége miatt, aki, hogy megszabaduljon az általa gondozott kutyától, vasúti szerelvény kerékpárszállító kocsijában hagyta.
Hat edzőmeccset játszanak
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
Labdarúgás: elkészült a DVTK NB II-es csapatának programja.
Borsodi szakasszal bővült az Országos Kéktúra nyomvonala
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Az ország egyik legszebb völgyén, a Szelce-völgyön halad át Jósvafő és Szelcepuszta között az Országos Kéktúra új útvonala.