Ugrás a tartalomra

Petíciót indítottak a Kazincbarcika és Miskolc közötti biztonságos kerékpárút megépítéséért

Létrehozva
A lakossági kezdeményezés célja, a 26-os főút mentén már meglévő kerékpárút-szakaszok összekapcsolása és a hiányzó szakaszok kiépítése annak érdekében, hogy létrejöhessen egy folyamatos, biztonságos kerékpáros útvonal Putnok, Vadna, Kazincbarcika, Sajószentpéter és Miskolc között.
Kép
26-os-ut.jpg
Aki szeretne bicikliutat Miskolc és Kazincbarcika közé, most csatlakozhat a petícióhoz. Fotó: Kazincbarcika Cycling Group

A kezdeményezéshez online petíció is indult, amely folyamatosan gyűjti a támogatók aláírásait - hívja fel a figyelmet a Kazincbarcika Cycling Group.
"Úgy gondoljuk, hogy a fejlesztés több tízezer ember számára jelentene biztonságosabb, egészségesebb és környezetbarát közlekedési lehetőséget a térségben" - írják.

A kezdeményezéshez online lehet csatlakozni egy aláírással IDE kattintva

Kép
kerekparut_javaslat.jpg

Címkék

Ez is érdekelhet

Magának utalta ki a diákok bérét a nő
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföldHavaria
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék másodfokú tanácsa annak a vádlottnak az ügyében, aki egy egyetemi iskolaszövetkezet munkatársaként több mint hatmillió forint kárt okozott.
Viharos szél és jégeső: kiadták a figyelmeztetést Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföld
Hullámzó hidegfront alakítja időjárásunkat a következő napokban, emiatt növekszik a csapadékhajlam, és lassan a hőmérséklet is visszaesik.
garázstűz
Éjszaka csaptak fel a lángok Felsőzsolcán
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcHavaria
A Kossuth Lajos utcai tűzhöz miskolci és helyi tűzoltók vonultak hétfő éjjel.
Azt akarta, hogy elvigyék a rendőrök – maga hívta a 112 segélyhívót
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék annak a vádlottnak az ügyében, aki a megállapított tényállás szerint 2025. október 12-én – egész napos italozást követően és élettársával való vita után – sajóvelezdi otthonából késő este felhívta a 112 segélyhívót, mert szerette volna, hogy elvigyék a rendőrök.