Ugrás a tartalomra

Figyelmeztetés! Barnamedve jár a nemzeti parkunkban

Létrehozva
Ursus arctos, azaz barnamedve jelenlétét észlelték az elmúlt napokban az Aggteleki Nemzeti Park több pontján. A megfigyelések szerint május 31-én a nemzeti park északi részén, Szögliget és Bódvaszilas közötti erdőterületen, majd június 1-jén az ANP déli térségében, Égerszög külterületén is felbukkant egy példány.
Kép
medve

A Szögliget környéki medvét egy kiránduló látta, míg az égerszögi észlelés az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság Természetvédelmi Őrszolgálatának munkatársához köthető. A szakemberek tájékoztatása szerint a szögligeti megfigyelés valószínűleg szombat éjszaka vagy az azt követő órákban történhetett, míg Égerszög térségében nem sokkal éjfél után került szem elé az állat.

Nem zárható ki, hogy mindkét esetben ugyanazt a medvét figyelték meg, azonban erre vonatkozóan jelenleg nincs bizonyító erejű információ.

Az idei év első medveészlelését már korábban rögzítették az Aggteleki Nemzeti Park területén: egy vadkamera 2026. május 9-én készített felvételt egy barnamedvéről Égerszög közelében.

A nemzeti park tájékoztatása szerint az állat vagy állatok jelenlegi mozgásáról egyelőre nem áll rendelkezésre további információ. A szakemberek ugyanakkor felhívják a természetjárók figyelmét arra, hogy a medvék időszakos megjelenése természetes jelenség, ezért az erdőkben történő kirándulások során különösen fontos a körültekintő magatartás és a biztonsági ajánlások betartása.

Az Aggteleki Nemzeti Park a medvékkel kapcsolatos biztonsági tudnivalókat és ajánlásokat honlapján teszi közzé.

Címkék

Ez is érdekelhet

Magának utalta ki a diákok bérét a nő
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföldHavaria
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék másodfokú tanácsa annak a vádlottnak az ügyében, aki egy egyetemi iskolaszövetkezet munkatársaként több mint hatmillió forint kárt okozott.
Viharos szél és jégeső: kiadták a figyelmeztetést Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföld
Hullámzó hidegfront alakítja időjárásunkat a következő napokban, emiatt növekszik a csapadékhajlam, és lassan a hőmérséklet is visszaesik.
garázstűz
Éjszaka csaptak fel a lángok Felsőzsolcán
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcHavaria
A Kossuth Lajos utcai tűzhöz miskolci és helyi tűzoltók vonultak hétfő éjjel.
Azt akarta, hogy elvigyék a rendőrök – maga hívta a 112 segélyhívót
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék annak a vádlottnak az ügyében, aki a megállapított tényállás szerint 2025. október 12-én – egész napos italozást követően és élettársával való vita után – sajóvelezdi otthonából késő este felhívta a 112 segélyhívót, mert szerette volna, hogy elvigyék a rendőrök.