Ugrás a tartalomra

A gyógyítás szolgálatában álló szakembereket díjazták

Létrehozva
A vármegye egészségügyének kiemelkedő szereplőit ismerték el a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Önkormányzata által adományozott Szent Erzsébet és Kossuth Zsuzsanna díjak átadásán. A kitüntetésekkel azokat a szakembereket jutalmazzák, akik hosszú éveken át magas színvonalú munkájukkal, elhivatottságukkal és emberségükkel szolgálták a térség lakosságát.
Kép
20260625-kossuth-zsuzsanna-es-szent-erzsebet-dij-atadas-12.jpg
Forrás: Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Önkormányzata

Az ünnepségen elsőként a Szent Erzsébet díjakat adták át. Az elismerés azoknak adományozható, akik az egészség megőrzése, a betegségek megelőzése és a gyógyítás területén végeznek kiemelkedő munkát.

A díjat idén Nyíri Erzsébet (nem tudott jelen lenni az ünnepségen, a díjat később veszi át) és Tarkó Mihály vehette át. Utóbbi több mint öt évtizede dolgozik a gyógyítás szolgálatában. A belgyógyász, endokrinológus és diabetológus szakorvos 1971-ben kezdte pályafutását a megyei kórházban, szakmai tudásával és betegközpontú szemléletével generációk számára jelentett példaképet. Tudományos munkássága is jelentős: száznál több előadást tartott, több szakmai publikáció szerzője.

A Kossuth Zsuzsanna díjjal az egészségügyben dolgozó szakemberek áldozatos munkáját ismerték el. A kitüntetést idén négyen vehették át.

Burcsik Zsuzsanna közel 44 éve dolgozik Putnokon, az Egészségház munkatársaként. Munkáját a betegek iránti elkötelezettség, a szakmai felkészültség és a segítőkészség jellemzi. Hosszú pályafutása során több generáció egészségügyi ellátásában vállalt szerepet.

Motkóné Szabó Marianna, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház képi diagnosztikai szakasszisztense 1988 óta dolgozik az intézményben. Több évtizedes szakmai pályafutása során meghatározó szerepet vállalt a képalkotó diagnosztikai terület fejlődésében, valamint a szakdolgozók munkájának koordinálásában és a fiatalok képzésében.

Petőné Lázár Marianna ápolóként kezdte pályafutását, később számos felsőfokú végzettséget szerzett. Jelenleg a Mezőkövesdi Tagkórház ápolási igazgatóhelyetteseként dolgozik. A rehabilitációs ellátás fejlesztése, a minőségbiztosítás és a kórházi szociális munka egyaránt szívügye.

Szűcsné Józsa Krisztina csaknem négy évtizede dolgozik az egészségügyben. A gyermekellátástól a szakdolgozók képzésén át a betegirányításig számos területen bizonyította rátermettségét. Jelenleg a Központi Betegirányítás vezetője, emellett aktív szerepet vállal a szakdolgozói kamara munkájában is.

Az ünnepségen elhangzott: a díjazottak közös jellemzője a magas szintű szakmai tudás, az elhivatottság és az a példamutató emberség, amellyel nap mint nap segítik a gyógyulni vágyókat. Munkájuk nemcsak az egészségügyben dolgozók számára jelent követendő példát, hanem a vármegye egész közössége számára is.

Ez is érdekelhet

Cigarettát kért egy lánytól, majd megerőszakolta
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Sátoraljaújhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen minősített szexuális erőszak bűntette miatt, aki először cigarettát kért a fiatal lánytól, majd bemászott az ablakon és sérelmére szexuális erőszakot követett el.
Hol lehet Váradi Katalin?
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A rendőrök olvasóink segítségét is kérik egy mezőkeresztesi lány megtalálásához.
Sok napsütés és helyenként szél várható kedden
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Magyarország szinte egész területére sárga riasztás van érvényben, hőség miatt, kivéve Borsod-Abaúj-Zemplénre és Nógrádra. A legmagasabb nappali hőmérséklet 30 és 35 fok között alakul, sok napsütéssel és széllel.
Tűz ütött ki egy szobában
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
Tűz keletkezett egy felújítás alatt álló ház egyik szobájában.