A rendezvényen Bánné Gál Boglárka, a vármegyei közgyűlés elnöke hangsúlyozta: a Vármegye Napja minden évben alkalmat ad arra, hogy köszönetet mondjanak azoknak, akik munkájukkal segítik az itt élőket és jó hírét viszik Borsod-Abaúj-Zemplénnek.
– Ezen a napon megünnepeljük ezt a csodálatos vidéket, és ápoljuk azt a fontos kapcsolatot, amely összefűz minket. Köszönetet mondunk mindazoknak, akik tudásuk legjavát nyújtják vármegyénk sikeréért, közös otthonunkért – fogalmazott.
Az ünnepségen átadták a Kincseink – Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei érték díjakat is. Agrár és élelmiszer kategóriában a zalkodi tökmagos pogácsát ismerték el, az épített környezet kategória díját a Miskolci Görögkatolikus Nagyboldogasszony-székesegyház kapta, míg kulturális örökség kategóriában a zöldhalompusztai Aranyszarvas részesült elismerésben.
A Megye Civil Közösségeiért díjat az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Érdekvédelmi Egyesülete vehette át. Emellett elnöki elismerő oklevelekkel, köztisztviselői díjakkal és jegyzői dicsérő oklevelekkel ismerték el azok munkáját is, akik hosszú évek óta szolgálják a helyi közösségeket.
A Vármegye Napját idén a köztisztviselők ünnepével is összekapcsolták. Schirger György vármegyei jegyző beszédében a közszolgálat jelentőségéről szólt.
– A közszolgálatnak többnek kell lennie annál, mint hogy valaki hatékonyan és becsületesen végzi a munkáját. Teljes odaadást kell jelentenie az emberek és a nemzet szolgálata iránt – mondta.
Hozzátette: a közigazgatás kívülről sokszor szabályokkal teli, szürke világnak tűnhet, belülről azonban egy folyamatosan megújuló, embereket szolgáló közösség.
Az ünnepi hangulatról a Perecesi Bányász Koncert Fúvószenekar gondoskodott, a rendezvény pedig méltó alkalmat teremtett arra, hogy a vármegye közössége köszönetet mondjon mindazoknak, akik munkájukkal és elkötelezettségükkel gyarapítják Borsod-Abaúj-Zemplént.