Ugrás a tartalomra

Euróbevezetési menetrend

Létrehozva
A tavaly szeptemberben alakult Nemzeti Eurókoordinációs Bizottság által készített átállási terv első változatát mutatja be ma Veres János pénzügyminiszter, a testület elnöke és Simor András, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke, a testület társelnöke.
A bizottság feladata az euróra való átállás tervét kidolgozni, és évenként aktualizálni - mondta a testület magalakulása előtt Veres János. Hozzátette: az euró bevezetése előtt a testület szakmai javaslatokat készít a közszférának és a magánszférának.
Simor András egy hónapja a költségvetési bizottságban arról beszélt, hogy az MNB egyetért a kormánnyal abban, hogy a helyzet még nem érett az euróbevezetés céldátumának meghatározására.
A jegybankelnök az akkori bizottsági ülésen kifejtette: egyetértenek a miniszterelnök javaslatával, miszerint erre a kérdésre 2009-ben érdemes visszatérni, amikor már látható, hogy a 2006-os kiigazítás milyen sikerrel járt a maastrichti kritériumokat illetően. Az MNB véleménye szerint minél hamarabb vezeti be Magyarország az eurót, annál jobb - mondta, de figyelmeztetett rá, hogy a gyors bevezetésnek vannak kockázatai.