Az előttünk álló hétvégén rendezik meg a Hejőkeresztúri tavon, Kelet-magyarország legnagyobb vitorlás versenyét, a Daruker kupát. A tervek szerint szombaton és vasárnap összesen öt futamot bonyolítanak majd, megfelelő szélviszonyok esetén. Az egyik legnagyobb és legtisztább vízfelületen az olimpiai programban szereplő lézer hajóosztály mellett az úgynevezett 470-es hajóosztály is vízre szál. A vitorlás hétvége legrangosabb eseménye, a Magyar Vitorlás Szövetség versenynaptárában is szereplő kalóz hajóosztály futama lesz, ahová a Balatonról, a Fertő és a velencei tavakról érkeznek versenyzők. A futamok mindkét napon délelőtt 10 órakor kezdődnek.