Ugrás a tartalomra

Horogra akadtak a síntolvajok

Létrehozva
Mint arról korábban beszámoltunk fémtolvajok több, mint ötmillió forintos kárt okoztak a mahócai kisvasút sínjének és váltójának felszedésével. Közben a tolvajok kétszer is visszatértek – vesztükre. A rendőrök ugyanis már várták őket.
Hétfőn beszéltünk Mátrai Imrével, az Északerdő Zrt. üzemvezetőjével a sínlopásról, és szerda hajnalra újabb lopás történt, mintegy húsz méter sínt vittek el ismeretlenek. Ez az eset a parasznyai szárnyvonal végpontján, Mahócán történt.
A Miskolci Rendőrkapitányságra először augusztus 1-jén érkezett bejelentés, majd augusztus 6-án ugyanerről a szakaszról 1,5 millió, míg 7-én 250 ezer forint értékben okozott kárról.
Az elkövetés ideje és módszere, jelesül az, hogy a bűncselekményeket mindig az éjszakai órákban követték el, illetve oxigénnel vágták le a síndarabokat, mindhárom esetben megegyezett.
A Miskolci Rendőrkapitányság Lopási Alosztályának munkatársai és a Diósgyőri Rendőrőrs járőrei rejtett figyelőszolgálatot szerveztek augusztus 7-én éjszaka az említett szakasznál.
Az erdőben, a bokrok között bújt meg a figyelők egy része, akik a látási viszonyok javítása érdekében éjjellátó készüléket is használtak. Elsődleges feladatuk az volt, hogy figyelemmel kövessék az eseményeket, a mozgásokat a területen, illetve telefonon értesítést adjanak a történtekről.
Az akció eredményeként a miskolci rendőrök augusztus 8-án hajnal 2 óra után négy (24, 26, 29 és 36 éves) – a bűncselekmény elkövetésén tetten ért – alacskai férfit állítottak elő a Miskolci Rendőrkapitányságra, kihallgatásuk jelenleg is folyamatban van. Az elkövetés eszközeit, a járművet és az eltulajdonított vasanyagot a rendőrhatóság lefoglalta.