Ugrás a tartalomra

Nem szűnt meg a traumatológia

Létrehozva
Nem szűnt meg a járóbeteg-ellátás a Diósgyőri Kórház sebészetén. Bár az intézmény traumatológiai osztályát összevonták a Megyei Kórházzal, ide csak a fekvőbetegeket és a sürgősségi eseteket irányítják. Beutalóval továbbra is diósgyőrbe kell menniük azoknak, akik az összevonás előtt is ide tartoztak.
A miskolci és a megyei közgyűlés döntése értelmében a Diósgyőri Kórház és a Megyei Kórház traumatológiai osztályát összevonták. A júniusi reform óta több mint kétszeresére nőtt a megyei kórház sebészetének forgalma, részben félreértésekből. Sem a betegnek, sem a beutalót író háziorvosoknak ugyanis nem egyértelmű, hogy az intézkedés után ki hová tartozik. Sokan úgy tudják, hogy megszűnt a Diósgyőri Kórházban a baleseti sebészet, így a megyei kórházba mennek azok is, akik egyébként nem oda tartoznának.
A Diósgyőri Kórházhoz tartozó járóbetegeknek tehát ezután is ehhez a rendelőintézethez kell fordulniuk, hétköznapokon reggel nyolc és eset nyolc óra között. Hétvégén és ügyeletei időben a megyei kórházba irányítják a betegeket, mint ahogyan ide tartoznak a sürgős esetek és a fekvőbetegek is. A június eleji átcsoportosítással egyébként 52 ággyal és 46 dolgozóval bővült a megyei kórház traumatológiai osztálya.

L. V.