Már nem csak Nógrád megyében éberek a szociális osztályok munkatársai, hanem Borsod - Abaúj- Zemplénben is. A rendelkezésükre álló hivatalos adatok alapján, a törvényesség betartása mellett minden bizonnyal más településeken is elvégzik a hasonló vizsgálatokat.
Húsz segélyezési eljárást vizsgált felül az elmúlt időszakban Sárospatak önkormányzata. Két esetben megvonta a szociális juttatást az érintettektől, mert bebizonyosodott, hogy a kérelmezők a megjelölt értékhatárnál nagyobb értékű autóval rendelkeznek.
A segélykérelmek kapcsán ugyanis az érintetteknek nyilatkozniuk kell arról, rendelkeznek-e a nyugdíjminimum harmincszorosát meghaladó értékű gépjárművel. Ez az összeg jelenleg 855 ezer forint.
Sárospatakon a húsz vizsgálat során két esetben bizonyosodott be, hogy a kérelmező a megjelölt összeghatárnál nagyobb értékű autóval rendelkezik.
Ekkor kezdett el vizsgálódni a hivatal.
A gépjármű-nyilvántartás alapján kiderült: 18 esetben valóban nem a segélykérő volt a tulajdonos, hanem csak az üzemben tartó!?
A Bodrog parti településen csaknem négyszázan részesülnek rendszeres szociális segélyben, az önkormányzat így további ellenőrzéseket tervez, mint ahogy a Nógrád megyei hivatalok is elhatározták az elmúl napokban tapsztalt tények alapján ugyan ezt .