Ugrás a tartalomra

Az ózdi kórházat magáncég működtetheti

Létrehozva
A kabai bejegyzésű, ugyan akkor fő tevékenyégüket Debrecenben kifejtő Medcenter Kft. működtetheti a jövőben az ózdi Almási Balogh Pál Kórházat. Erről határozott pénteki ülésén a város képviselő-testülete.Mint arról egy hónappal ezelőtt beszámoltunk, a közgyűlés -talán az egri, Heves megyei példából is okulva- levette napirendjéről ezt a témát, de most 15 igen és 5 tartózkodás mellett hirdették ki a nyertesnek a Medcentert.
A képviselő testület felhatalmazásával a polgármesteri hivatal hónapokkal ezelőtt írt ki pályázatot az egészségügyi közfeladat-ellátás működtetésére, és az ahhoz kapcsolódó vagyonkezelői jog létesítésére. Ezzel szerette volna az önkormányzat a városi kórház színvonalának emeléséhez szükséges pénzügyi, gazdasági feltételeket megteremteni.
A színvonalemelés megjelölés ezúttal azt tartalmazta, hogy eddig Ózdról csak elköltöztek orvosok, de nem érkeztek helyettük mások. A mostani döntéstől azt remélik a városban, hogy a Medcenter saját berkein belüli átcsoportosításokkal eléri majd, hogy a szakmájukat kiválóan ismerő és lelkiismeretes orvosok érkezzenek a hajdani kohászatáról és bányászatáról megismert városba.