A szakmai szövetség évente egyszer szervezi meg a szerelők versenyét, idén már nyolcadszor. Ezúttal harminchárom vízmű vett részt a versenyen, a négyfős csapatok vízvezeték-szerelőkből, és az őket közvetlenül irányító vezetőből álltak – tudtuk meg Karády Lászlótól, a MIVÍZ szolgáltatási főmérnökétől. A Zalakaroson megrendezett kétnapos versenyen az első nap elméleti teszten kellett megfelelniük a csapatoknak, majd másnap a gyakorlatban is bizonyítani kellett a rátermettséget. A második nap feladata egy tűzcsapbekötés, csőtörés-elhárítás és lakossági bekötés volt úgy, hogy a lehető legkevesebb idomból – a legolcsóbban –, és a lehető leggyorsabban végezzék el. A miskolci csapat –Pongó Ferenc, Laksai István, Orosz Zsolt, Bialkó Gábor – végül a negyedik helyet szerezte meg, ami Karády László szerint nagyon jó eredménynek számít.