Ugrás a tartalomra

Kemény verseny zajlott a tűzoltók között

Létrehozva
Miközben ezekben a napokban sztrájk megtartását fontolgatják országos szinten a tűzoltó érdekvédelmi szervezetek, addig csütörtökön megyei versenyt tartottak a Borsod - Abaúj - Zemplén megyei hivatásos állomány tagjai. A miskolci gyakorlópályára kilenc csapat érkezet, hogy összemérjék tudásukat, erejüket -mint kiderült erre is nagy szükség volt-, hogy melyik gárda a legjobban felkészült egysége a megyének. (Felvételünk egy korábbi vízből-mentési gyakorlaton készült.)
A miskolciakon kívül Sátoraljaújhelyről, Szendrőből, Szerencsről, Encsről, Kazincbarcikáról, Mezőkövesdről és Ózdról érkeztek meg az egységek, hogy az eligazítást követően innen Sajóbábony térségébe, a volt ÉMV területére, a verseny helyszínére menjenek.
Az első gyakorlat, mint az életben is, a helyszínre való biztonságos kijutás imitációs gyakorlata volt a fecskendő autók vezetői számára. Itt többek között időre kellett  bóják között szlamozni a nem kisméretű szerkocsikkal, majd következett az igazi, szakmába illó feladatsor. Egy keresztbe fordult, veszélyes vegyi anyagot szállító teherautó mentését kellett megszervezniük, ami összetett feladat volt éppen a veszélyes anyag jelenléte miatt. Végül az elméleti felkészülést is ellenőrizték a parancsnokok, hogy eldőljön a végső sorrend.
A teljesítmények alapján a sátoraljaújhelyi csapat tagjai mondhatják el magukról, hogy ők a megye legjobb tűzoltói 2008-ban. A második helyezést a mezőkövesdiek szerezték meg. A harmadik helyen pedig a kazincbarcikaiak végeztek.