Ugrás a tartalomra

Kerékpáros bejárás

Létrehozva
Beszélgetésre hívta Orosz Lajos a miskolci kerékpáros társadalom képviselőit a Városháza elé. Az alpolgármester egy rövid megbeszélés után arra kérte a bicikliseket, tartsanak bejárást a tapolcai kerékpárút vonalán, és rögzítsék az észlelt problémákat, melyekre a költségvetési lehetőségekhez képest próbálnak majd megoldást találni.

A kereszteződések átjárhatósága az egyik legnagyobb probléma a biciklisek szerint.
Emellett sok helyen az utak minősége sem megfelelő, valamint problémát jelent – főként a buszmegállókban – a gyalogosok és a kerékpárosok konfrontációja is. A bringások pénteken a Tapolca felé vezető utat járták be, problémák után kutatva

A város, és persze a kerékpárosok is szeretnének megoldást találni arra, hogy Miskolcon minden közlekedő – beleértve a biciklisek, az autósokat és a gyalogosokat is – biztonságban juthasson el céljáig. Ezért kérte az alpolgármester a kerékpárosok képviselőit és a hivatal munkatársait, hogy járják be Miskolc meglévő kerékpárútjait.
Az októberi közgyűlésen a miskolci közutak fejlesztését is tárgyalják, ekkor Orosz Lajos jelezni fogja a kerékpárosok igényeit. A decemberi ülésen pedig már szeretne egy konkrét előterjesztést benyújtani a testület elé, hogy Miskolc egy „kerékpározhatóbb” város legyen a jövőben.

Varga V.