Az előadás „A Magyarországi Református Egyház hat éve, Tiszáninnen, ahogyan Budapestről látszik címet viselte, a konferencia második részében pedig Ábrám Tibor a Tiszáninneni Református Egyházkerület főgondnoka beszélt a Kárpát-medencei és magyarországi, azon belül bővebben a kerület ifjúság-neveléséről. Mint elhangzott, a fiatalok nevelésnek a felelőssége először a családé, s csak azután az intézményeké, és a gyülekezeteké, de az övék is. Szó esett a kerületben működő intézményekről: a kismamaházakról, az induló egyéni és családkonzultációs programról, a szintén kialakulóban lévő református nevelőszülői hálózatról, a hitoktatásról. A kerületben mintegy 17 500 tanuló gyermek vett részt önkormányzati iskolákban szervezett hittanoktatásban.
A konferenciát Csomós József (fotónkon), a Tiszáninneni Református Egyházkerület püspökének előadása zárta, aki az elmúlt hat évről tartott beszámolót.
A konferenciát Csomós József (fotónkon), a Tiszáninneni Református Egyházkerület püspökének előadása zárta, aki az elmúlt hat évről tartott beszámolót.