Ugrás a tartalomra

Kivezetné Amerikát a „sötétségből” – Joe Biden elfogadta az elnökjelöltséget

Létrehozva
„Nagy megtiszteltetéssel fogadom el ezt a jelölést az Egyesült Államok elnökének” – mondta Joe Biden volt amerikai alelnök pártja konvenciójának záróbeszédében csütörtök este.

Azzal kezdte, hogy szavát adja, ha megbízzák őt az elnökséggel, akkor a legjobbakat hozza ki az amerikaiakból, nem pedig a legrosszabbakat, és „rendbe teszi Amerika lelkét”. „Én a fény szövetségese leszek, és nem a sötétségé” –jelentette ki. Véleménye szerint az Egyesült Államok bajban van, négy nagy veszély fenyegeti: a koronavírus-járvány, a gazdaság visszaesése, a demokrácia hiánya és a klímaválság. Mindezekben a fenyegetésekben hibásnak látja Donald Trump jelenlegi elnököt.

Kép

Biden azt állította, Trump rosszul irányította a járvány elleni küzdelmet, a gazdaságban az adócsökkentésekkel a gazdagoknak és a nagyvállalatoknak kedvezett, magatartásával élezte az ellentéteket és a megosztottságot a társadalomban. Azt hangoztatta, hogy az ő vezetésével e bajokat orvosolni fogják.

Trump szerinte nem vállalja a rá háruló felelősséget, nem viselkedik országvezetőként, diktátorokkal barátkozik, és minden nap úgy kel fel, hogy azt hiszi, „a kormányzás róla szól”. Ellenben az ő elnöksége alatt nem hunynak majd szemet afelett, hogy Oroszország pénzt ajánl amerikai katonák elleni támadásokért – mondta. Biden ezzel azokra a sajtóinformációkra utalt, amelyek szerint oroszok pénzt ajánlottak volna fel afganisztáni táliboknak amerikai katonák elleni támadásokért. E sajtóértesüléseket azonban az amerikai hírszerzés cáfolta.

A demokraták elnökjelöltje úgy véli, hogy az elnök „kudarcot vallott a nemzet iránti legalapvetőbb kötelességében, abban, hogy megvédje Amerikát”. Ez szerinte megbocsáthatatlan.

Beszéde előtt az elnökjelöltségért versenyben volt egykori riválisai, valamint a Demokrata Párt ismert személyiségei is méltatták Joe Bident.

Ez is érdekelhet

Egész héten operában élhet
MiskolcKultúra
Jövő héten rendezik meg az egy héten át tartó operabarát foglalkozásokat a hagyományokhoz híven. Mikor még volt Operafesztivál, ahhoz kapcsolódott ez a maratoni programsorozat a könyvtárban.
Szünetel a tankolás a CNG kúton hétfőn koradélutánig
Miskolc
A gázszolgáltató karbantartási munkálatai miatt, június 22-én, hétfőn várhatóan 8 és 14 óra között, a közforgalmú CNG üzemanyagtöltő állomáson nem lehet majd tankolni.
Képgaléria
Javítják, amit az idő rontott
MiskolcKultúra
A különböző restaurátorok munkáját ismerhették meg a Múzeumok éjszakáján, akik regisztráltak a programra. Több családot is érdekelt volna, mint amennyien befértek az apró műhelyekbe.
Képgaléria
Termelői Nap a Városház téren
Háztáji és kézműves termékekkel hívogatott a belvárosba a Miskolci Termelői Nap
MiskolcGasztro
Őstermelők és házi manufaktúrák hozták el portékáik legjavát a júniusi Miskolci Termelői Napra az igényes vásárlóknak.