Ugrás a tartalomra

Ne égess le semmit, főleg ne magadat!

Létrehozva
A kerti hulladék és az avar égetését tavaly szeptemberben betiltották Miskolcon. Most kampányt indít az Ökomenedzser Iroda, hogy újból felhívja erre a lakosság figyelmét.

 

Kép

Miskolc közgyűlésének döntése értelmében 2020 szeptemberétől a város teljes területén tilos az avar-, és kerti hulladék égetése. Az önkormányzat berkeiben működő Ökomenedzser Iroda már akkor is felhívta a lakosság figyelmét erre, és most újabb tájékoztató kampányt szerveznek.

A kedvező időjárási körülmények és a kijárási korlátozás következtében ideálisak a körülmények a kerti munkák megkezdéséhez, azonban a kerti nagytakarítást nem lehet egy szál gyufával megoldani. Ezt emeli ki új klipjében Nahaj Péter, a Sky Fanatic frontembere, miskolci előadóművész és zenetanár.

A tavalyi karanténvideójához hasonló produkcióban az énekes felhívja a figyelmet arra, hogy az égetés miatt szennyezett lesz a levegő, ami saját magunk és környezetünk egészségére is káros. Mindannyiunk közös felelőssége, hogy tegyünk a tiszta levegőért, az, hogy betartsuk és betartassuk a tilalmat: „Ha nem vagyok tolakodó a szomszédod megkérheted.”

Miskolc város részt vesz a HungAIRy LIFE IP projektben, amelynek célja a levegőminőség javítása. Ennek érdekében tavaly közel 600 db komposztkeretet osztottak ki,  és amint a járványügyi helyzet lehetővé teszi, további keretek kiosztására kerül sor. A város környezetvédelmét bemutató új közösségi oldal és blog indul, ahol, ha elkészültek a felületek, tájékozódni lehet majd az aktualitásokról és hasznos információhoz jutni olyan kérdésekben, mint pl. a zöldhulladék otthoni hasznosítása, aprítékolás vagy akár az épülő levegőminőség monitoring hálózat.
 

Ez is érdekelhet

Egész héten operában élhet
MiskolcKultúra
Jövő héten rendezik meg az egy héten át tartó operabarát foglalkozásokat a hagyományokhoz híven. Mikor még volt Operafesztivál, ahhoz kapcsolódott ez a maratoni programsorozat a könyvtárban.
Szünetel a tankolás a CNG kúton hétfőn koradélutánig
Miskolc
A gázszolgáltató karbantartási munkálatai miatt, június 22-én, hétfőn várhatóan 8 és 14 óra között, a közforgalmú CNG üzemanyagtöltő állomáson nem lehet majd tankolni.
Képgaléria
Javítják, amit az idő rontott
MiskolcKultúra
A különböző restaurátorok munkáját ismerhették meg a Múzeumok éjszakáján, akik regisztráltak a programra. Több családot is érdekelt volna, mint amennyien befértek az apró műhelyekbe.
Képgaléria
Termelői Nap a Városház téren
Háztáji és kézműves termékekkel hívogatott a belvárosba a Miskolci Termelői Nap
MiskolcGasztro
Őstermelők és házi manufaktúrák hozták el portékáik legjavát a júniusi Miskolci Termelői Napra az igényes vásárlóknak.