Ugrás a tartalomra

Velünk a Város: hecckampányt folytat a miskolci Fidesz

Létrehozva
A várost vezető frakció közleményt adott ki csütörtökön, amiben „szégyenteljes és hazug fideszes hecckampányt” emlegetnek egyebek mellett a közösségi közlekedés körül kialakult helyzet kapcsán.

A Velünk a Város szerint a kormánypártiak „sajnálják a miskolci buszsofőröktől a béremelést, miközben éveken keresztül bizonyították, hogy fogalmuk sincs a tömegközlekedési vállalat működtetéséről, ugyanis a vezetésük alatt többmilliárdos tartozást halmoztak fel a város, az MVK Zrt. felé” – amit a mostani városvezetésnek kell kigazdálkodnia.

Majd sorolják, miért nem jogos a Fidesz kritikája. Például azért, mert a kormány „egy milliárd forintot vett ki a miskolci tömegközlekedésből, és közel 4 milliárdot vont el Miskolctól és a miskolciaktól”. Aztán: az ő vezetésük „többmilliárd forintos tartozást halmozott fel az MVK Zrt.-ben”.

– „Az a Fidesz kritizálja ma a várost a pénztelenség miatt, amelynek vezetői és képviselői tegnap ezermilliárdot sikkasztottak el alapítványokba, így tűntetve el a magyar adófizetők pénzét” – írják, hozzátéve: felelős és takarékos gazdálkodást várnak el, miközben miskolci országgyűlési képviselőjük, Hubay György „a magyar embereket idegennek nevezi, a magyar adófizetőktől félti saját pénzüket”. A kormánypárt helyi képviselői pedig „tízmilliárdos hiányokat hagytak maguk után a városban, és most csodálkozva nézik, hogy miért nincs pénze Miskolcnak”.

A helyi fideszes politikusok közül Soós Attilát kiemelik, mint aki véleményük szerint „maga is okozója a cég [az MVK Zrt.] hiányának”. – „A kormánypárti városvezetés gazdasági szakembereként, de képviselőként is hagyta, hogy az érvényes közszolgáltatási szerződés ellenére se fizesse ki a fideszes városvezetés az MVK Zrt.-nek járó 4 milliárd forintot. Az a Soós Attila veszi a szájára Bartha György felügyelő-bizottsági tiszteletdíját, akinek párttársa ugyanakkora tiszteletdíjban részesült az MVK felügyelő-bizottságában, de az akkoriban mégse zavarta” – írja a Velünk a Város.

Végül úgy fogalmaznak: „a Fidesz városvezetése és kormánya miatt nincs ma pénze Miskolcnak, és ezt Miskolcon ma már mindenki tudja”, „hazugságaikra pedig Miskolc már nem kíváncsi többé”.

Ez is érdekelhet

Villanyoszlopnak hajtott egy autó Miskolcon - frissítve
MiskolcBaleset
A Miskolci utcába riasztották a tűzoltókat a balesethez Szirmán. A helyszínre mentő is érkezett. Az utcát lezárták, várhatóan holnap reggelre áll helyre a forgalmi rend.
Szalamander
Forgalomkorlátozás a Szalamander idején
MiskolcOktatás
Szerdán a Miskolci Egyetem végzős hallgatóinak Szalamander felvonulása miatt 20:50-től várhatóan 21:05-ig a Tiszai pályaudvar irányába villamosok helyett villamospótló autóbuszok közlekednek a Malomszög utca és a Tiszai pályaudvar között.
Mostantól két héten át aszfaltozzák a 26-os út Miskolcon átvezető szakaszát
Miskolc
A HE-DO Építő Zrt. kivitelezésében újul meg a 26-os út Miskolc Plázától a Szentpéteri kapun át a „Miskolc vége” tábláig tartó szakasza.
Ilyen a miskolci rendész élete
Miskolc
A város lakóinak védelme, gyors segítségnyújtás, és a közbiztonság folyamatos erősítése – ezeket a célokat fogalmazta meg a Miskolci Önkormányzati Rendészet. Bepillantottunk egy napjukba.