Ugrás a tartalomra

Ellopták az áprilisban ültetett orgona cserjéket az Avason

Létrehozva
Éppen egy hónapja annak, hogy a Dóczy József utcában ismeretlenek megrongáltak 11 fát. Sajnos a napokban ismét károkozást észleltek a Miskolc Holding tagvállalataként működő Városgazda munkatársai egy helyszíni bejárás során.
Kép

Ezúttal az Ifjúság útján téptek ki a földből és tulajdonítottak el orgona cserjéket az ismeretlenek. A Városgazda munkatársai idén áprilisban ültettek el 150 tő közönséges orgonát az Ifjúság útja középső sávjában. Ebből az állományból távolítottak most el 17 darabot a tettesek. A közelmúltban elültetett cserjék rögzítésére szolgáló csöveket a bejárás során begyűjtötték és elszállították.

A növényvilág rongálásával nemcsak anyagi kár keletkezik, a természetkárosítás mértéke nagyságrendekkel magasabb. A növények védelme a közösség érdekeit is szolgálja, többek között azért, hogy minél szebbek legyenek Miskolc zöldfelületei.

A Városgazda kéri a lakosságot, amennyiben a környezetvédelem és természetvédelem elleni rongálást észlel, tegyen bejelentést a rendőrségnél, vagy a városi rendészetnél.

Ez is érdekelhet

Extra ZOO járatok indulnak a Miskolci Állatkertbe
Miskolc
A június 26-i (pénteki) „Nyáresti séta az állatkertben” programhoz igazodva az MVK Zrt. alapmenetrenden felüli, extra ZOO járatokat indít a Miskolci Állatkertbe, ezzel segítve a látogatók kényelmes utazását.
Képgaléria
Szalamanderen búcsúztak a végzős egyetemisták
Fáklyafényben búcsúztak az alma matertől a végzős egyetemisták
MiskolcOktatás
Van egy este minden évben, amikor Miskolc egy kicsit más arcát mutatja. Amikor a város utcáin fáklyák fénye lobban fel, régi diáknóták csendülnek fel, és a végzős hallgatók egy különleges hagyomány részeként búcsút vesznek egy életükre meghatározó időszaktól. Ez a szalamander.
Vízosztás
Ivóvízosztással és párakapukkal segít a miskolci önkormányzat
Miskolc
Nyakunkon a harmadfokú hőségriasztás.
Tovább fokozódik a kánikula
Miskolc
Ma meleg, holnap nagyon meleg lesz.