Ugrás a tartalomra

Megkezdik a növényvédelmi permetezéseket

Létrehozva
A használt szer emberre, állatra nem veszélyes.

A Miskolc  közterületein lévő díszfák - vadgesztenye és platán fák – növényvédelme a tavasz beköszöntével előtérbe került - írja közleményében az önkormányzat. A hőmérséklet emelkedésével megjelentek a rovarkártevők, a vadgesztenyefáknál az aknázó molyok, a platánfák estében pedig csipkéző poloskák.

Április hónap végétől biológus szakember bevonásával folyamatosan megfigyelésre került a kártevők jelenléte, mozgása és száma.

A legutolsó felmérés eredményei alapján május 10- 24. között szükséges elvégezni az első növényvédelmi permetezést. A felhasznált készítmények, szerek megfelelő védelmet nyújtanak a rovarkártevők és gombabetegségek ellen.

A használt szer emberre, állatra nem veszélyes. A leggondosabb munkavégzés közben is előfordulhat, hogy a szer a parkoló autókra hullik. A permetező szer azonban az autóban semmilyen kárt nem tesz, könnyen eltávolítható, plusz költséget nem okozva. A közterületen történő esti munkavégzés zajhatása miatt a lakosság megértését köszöni a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft.

Ez is érdekelhet

Az Európa-bajnokságra hangoltak
MiskolcSport
Kosárlabda: U20-as felkészülési női torna, Sanlucar de Barrameda (Spanyolország).
Tóth Anna bronzérmes a bronzon
MiskolcSport
Atlétika: nemzetközi versenyt rendeztek hétfőn este Dániában.
Képgaléria
Avasi útfelújítás
Folytatódik az Avas főútjának teljes körű felújítása nyáron is
Miskolc
Miskolcon az útfelújítási program végrehajtása alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.
Összeült Miskolc közgyűlése: járatseriff-beszámoló, ingatlaneladások, hitelkeret-emelés – élő videó
Miskolc
Kövesse velünk élőben Miskolc város közgyűlését reggel 7 órától. Szó esik többek között a folyószámla-hitelkeret emeléséről, önkormányzati ingatlanok értékesítéséről, óvodai csoportösszevonásokról, járatseriff-rendszer működéséről, valamint a Városi Klímaszerződés előrehaladásáról.