Ugrás a tartalomra

Köszönet a mentősöknek

Létrehozva
Május 10-e a bajtársiasság, a hősiesség, az áldozatkészség – egyszóval a mentők napja. A tisztelet és hála jeleként a Bánné Gál Boglárka, a megyei közgyűlés elnöke, és Lupkovics Beáta, a megyei önkormányzat jegyzője adták át a megyei önkormányzat elismerését a Miskolci Mentőállomás dolgozóinak hétfőn délelőtt.
Kép
Fotó: Fekete Zsanett

1887. május 10-én alakult meg Budapesten az Önkéntes Mentőegyesület Kresz Géza fővárosi kerületorvos kezdeményezésére. A mentés ügye 1948-ig a társadalmi egyesületek kezében maradt, akkor jött létre az Országos Mentőszolgálat és ez által a mentés állami feladattá vált. Napjainkban az Országos Mentőszolgálat irányítja a különböző mentőszervezetek működését, szakembereket képez, valamint országszerte oktatja a mentéstant. Május 10-ét a szolgálat születésnapjává nyilvánították, ekkor ünnepeljük a mentők napját Magyarországon. Ezen a napon kitüntetéseket, pénzjutalmakat adnak át az életmentésben élenjáró orvosoknak, mentősöknek, egészségügyi dolgozóknak.

Kép

„Tisztelettel és hálával adózunk e jeles napon az Országos Mentőszolgálat valamennyi munkatársa előtt, akiknek mindig lelkes és lelkiismeretes munkájuk nélkül még jobban összecsaptak volna a (covid)hullámok a fejünk felett” – fogalmazott Bánné Gál Boglárka elnök. Kiemelte: "nem tudom, valaha meg fogjuk-e tudni hálálni az egészségügyben dolgozók áldozatos munkáját, de amikor és ahogyan csak lehetőségünk van rá, kifejezzük köszönetünket."

Kép

Május 10-én a Miskolci Mentőállomás szolgálatot teljesítő dolgozóinak kedveskedett a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat elnöke és jegyzője egy kis ebéddel. A megyei értéktár gasztronómiai értékei közé sorolt Keszegsütő által elkészített ötven adag haltepertőt Kádár Balázs, az Országos Mentőszolgálat Észak-Magyarországi Regionális Mentőszervezetének igazgatója vette át Bánné Gál Boglárka elnöktől és Lupkovics Beáta jegyzőtől.

Ez is érdekelhet

Az Európa-bajnokságra hangoltak
MiskolcSport
Kosárlabda: U20-as felkészülési női torna, Sanlucar de Barrameda (Spanyolország).
Tóth Anna bronzérmes a bronzon
MiskolcSport
Atlétika: nemzetközi versenyt rendeztek hétfőn este Dániában.
Képgaléria
Avasi útfelújítás
Folytatódik az Avas főútjának teljes körű felújítása nyáron is
Miskolc
Miskolcon az útfelújítási program végrehajtása alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.
Összeült Miskolc közgyűlése: járatseriff-beszámoló, ingatlaneladások, hitelkeret-emelés – élő videó
Miskolc
Kövesse velünk élőben Miskolc város közgyűlését reggel 7 órától. Szó esik többek között a folyószámla-hitelkeret emeléséről, önkormányzati ingatlanok értékesítéséről, óvodai csoportösszevonásokról, járatseriff-rendszer működéséről, valamint a Városi Klímaszerződés előrehaladásáról.