Ugrás a tartalomra

Jótékonysági futás: átadták az adományokat Takács Annának

Létrehozva
Az összegyűlt összegből nemcsak a látássegítő oktatási eszközöket tudta megvásárolni a kislánynak a család, hanem jótékonykodtak is.
Preview Image
Átadták az összegyűlt adományokat Takács Anna családjának. Juhász Ákos képgalériája


A vártánál is nagyobb összeg, megközelítőleg 2.3 millió forint gyűlt össze azon a jótékonysági futóversenyen, amelyet múlt héten tartottak a belvárosban. A felajánlásoknak köszönhetően sikerült megvásárolni Takács Anna számára azokat a speciális felszereléseket, amelyekre a látássérült kislánynak a tanuláshoz szüksége van – ezt csütörtök délelőtt jelentette be Polyák András ezredes, a Magyar Honvédség 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred parancsnoka, Bernasconi-Bús Katalin, a Supersum alapítvány kuratóriumának elnöke és Szopkó Tibor, Miskolc alpolgármestere.

Ahogyan arról korábban lapunk is beszámolt, a futóversenyen nagyon sokan vettek részt – óvodások, iskolások, katonák, tűzoltók és civilek húztak futócipőt azért, hogy Annának segíthessenek. Polyák András úgy fogalmazott, a honvédség már korábban számos alkalommal vett részt jótékonysági akcióban, így nem volt számukra kérdés, hogy bajtársuknak, Takács Norbert törzsőrmesternek is segítenek. Az ezredes köszönetet mondott a Supersum Alapítványnak és Miskolc önkormányzatának is azért, hogy segítettek a jótékonysági futás megszervezésében.


A Supersum Alapítvány csak 2020 januárjában alakult, de már számos jótékonysági projekten vannak túl, sok embernek tudtak segíteni azok az önzetlen emberek, akik adományokkal támogatták őket, így volt ez Anna esetében is – mondta el Bernasconi-Bús Katalin kuratóriumi elnök. 

- Amikor megkeresett minket a honvédség, azonnal a projekt mellé álltunk, de akkor még nem is mertünk gondolni ilyen volumenű rendezvényre és összefogásra. Nagyon jó volt látni, hogy az eszközök beszerzéséhez szükséges összeg néhány nap alatt összegyűlt – mondta.

Miskolc alpolgármestere azt hangsúlyozta, hogy nagyon büszke arra az összefogásra, ami a nemes ügy érdekében a városban kialakult. „Különösen jó érzés az, hogy a polgármesteri hivatalban és a Miskolc Holdingban is alulról jövő kezdeményezésként kezdődött gyűjtés és egy jelentős összeggel tudtuk mi is támogatni azt, hogy Annácska meg tudja kezdeni a tanulmányait” – mondta Szopkó Tibor

Takács Norbert a család nevében mondott köszönetet mindenkinek, aki melléjük állt. Mint mondta, az összegyűlt támogatásból nemcsak Annának tudtak segíteni.

- Mi már a kezdeményezés elején jeleztük, hogy nekünk két eszközre van szükségünk. Egy mobil, digitális nagyítóra és egy otthoni, asztali nagyítóra, ami magyar nyelven fel tudja olvasni a kislányunknak a tananyagot. Ezeket már beszereztük, a fennmaradó összeget pedig a Vakok és Gyengénlátók Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Egyesületének ajánlottuk fel, hogy más, látásproblémával küzdő gyermeket is támogathassunk – zárta gondolatait az apa. 

Ez is érdekelhet

Nem marad magára az ügyintézésben: indul a SegítőPont Miskolcon
Miskolc
Nem minden ügyintézés egyszerű, de segítséggel könnyebb. Ennek érdekében Miskolcon új szolgáltatás indul azok számára, akik támogatást igényelnek a digitális felületek használatában, az online ügyintézésben vagy a szükséges dokumentumok kezelésében.
Világbajnokságon képviselik hazánkat a Miskolcz-Revital TSE versenyzői
MiskolcSportSzabadidő
A szezon első felében több alkalommal is sikeresen képviselték Magyarországot korosztályuk és kategóriájuk Európa-bajnokságán a Miskolcz-Revital TSE versenyzői. A világversenyekre való kijutás delegálás alapján működő rendszerben történik.
Újra ülésezett a Rehabilitációs Foglalkoztatási Tanács
Miskolc
Hosszabb szünet után újra összeült az önkormányzat Rehabilitációs Foglalkoztatási Tanácsa hétfő délelőtt a városháza közgyűlési termében.
Ezüst- és bronzérmet szereztek
MiskolcSport
Kosárlabda: B33 (3x3) országos diákolimpia döntő, A kategória (5-8.
osztályosok), Budapest.