Ugrás a tartalomra

Kilencven évesen is egy szuszra fújta el a gyertyákat Ilonka néni

Létrehozva
Matiscsák Éva alpolgármester is köszöntötte az idős hölgyet, aki egyedül él görömbölyi otthonában. 
Kép
Fotók: Juhász Ákos

„Isten éltesse Ilonka nénit erőben, egészségben, a következő kilencven évben is!” – harsogták kórusban a szomszédok a takaros görömbölyi házikó étkezőjében. Itt gyűltek össze azok a környékbeliek, akik felköszöntötték Madár Sándornét. Hoztak virágot, volt puncstorta, rajta gyertyával: 90. A portáról nem lehetett volna megmondani, hogy Ilonka néni csütörtökön töltötte be a kilencvenet, ahogy azt sem, hogy egyedül él: rendezett és tiszta volt minden. Ugyan ez igaz a ház belsejére is.

Az idős görömbölyi nénit Matiscsák Éva alpolgármester köszöntötte a város nevében december ötödikén: fehér rózsákból készített csokrot és többfajta édességet vitt Ilonka néninek, aki elmondta, 1956-ban házasodott össze a férjével, akkor költöztek a miskolci kertvárosba. 

Kép

- Volt az uramnak három öccse is, őket is megkaptam vele együtt. Mindhárman kőművesnek tanultak, az iskola befejezése után megjelentek nálunk. Akkor még tető is alig volt a fejünk felett, úgy éltünk öten – ennyi emberre főztem, mostam nap, mint nap – mondta Madár Sándorné, aki korábban konyhán dolgozott, de a család miatt otthagyta az állását.

Idővel két lánya is született: az egyik a háziorvosi, a másik a pedagógusi pályát választotta. Sajnos mára a család nagy része elment: a fiatalabb lánya maradt csak az egykori népes famíliából – ő távol él, de rendszeresen látogatja édesanyját, telefonon is tartják a kapcsolatot. Két unokája közül az egyik szintén görömbölyi, a szomszédok mellett az ő segítségére számíthat legtöbbet Ilonka néni. Az ünnepelt elmondta, hogy a kedvenc sütemény a családban a zserbó volt, azt igen sokat készített, ahogy húslevest is – ez volt a másik nagy favorit. Ehhez a csigatésztát is maga gyúrta mindig.

Kép

Ott jártunkkor Ilonka néni édes szomorúan megjegyezte: ez a jó, amikor ilyen sokan vannak a házban. A kor egyébként nehezen talál fogást a kilencven éves hölgyön: szellemileg friss, pontosan emlékszik a múlt történésire, kedélyesen elbeszélget vendégeivel. Egyedül a lába nem a régi, azt gyakran fájlalja, ilyen „sima időben” nem is szeret kimozdulni. Eddig mindig ő látta vendégül a családot, de idén úgy döntött, pihen inkább, és a lányánál tölti az ünnepeket. Mindemellett a tortán a számos gyertyákat egyetlen szusszal fújta el, és vendégeit is nagy szeretettel látta.
 

 

 

 

Ez is érdekelhet

Avasi útfelújítás
Folytatódik Miskolcon az útfelújítási program hétfőn
Miskolc
Megkezdődött az Avas főútjának teljes körű felújítása. A kivitelezés ideje alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.
Egész héten operában élhet
MiskolcKultúra
Jövő héten rendezik meg az egy héten át tartó operabarát foglalkozásokat a hagyományokhoz híven. Mikor még volt Operafesztivál, ahhoz kapcsolódott ez a maratoni programsorozat a könyvtárban.
Szünetel a tankolás a CNG kúton hétfőn koradélutánig
Miskolc
A gázszolgáltató karbantartási munkálatai miatt, június 22-én, hétfőn várhatóan 8 és 14 óra között, a közforgalmú CNG üzemanyagtöltő állomáson nem lehet majd tankolni.
Képgaléria
Javítják, amit az idő rontott
MiskolcKultúra
A különböző restaurátorok munkáját ismerhették meg a Múzeumok éjszakáján, akik regisztráltak a programra. Több családot is érdekelt volna, mint amennyien befértek az apró műhelyekbe.