Ugrás a tartalomra

Buktával és babgulyással dicsérték a napot az Újgyőri főtéren

Létrehozva
A Rotary Club Miskolc a vármegyei rendőr-főkapitányság támogatásával kétszázötven adag babgulyással és lekváros buktával vendégelte meg az embereket advent alkalmából.
Kép
Tizenhetedszer osztott ételt az Újgyőri főtéren a Rotary Club Miskolc. Fotó: Mocsári László

A miskolci Rotary egy immár tizenhat éves hagyományt folytatva szervezte meg az adventi ételosztását az Újgyőri főtérre. Kovács Attila a club illetékese elmondta, hogy az is hagyomány már, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság konyhája készíti el a kiosztásra kerülő ételeket, amit aztán a Rotary önkéntesei osztanak ki azoknak, akik most csütörtökön is hosszú, tömött sorban álltak az asztalok előtt egy-egy forró és finom adagért. 

- Napról napra nő azoknak a száma, akik az ilyen rendezvényekre eljönnek, mi nekik szeretnénk segíteni és most éppen vendégül látni őket. Egy adag babgulyással és egy lekváros buktával. Mára kétszázötven adag ételt készítettünk, az érdeklődést látva, ez biztosan el fog fogyni – ismertette a szervező. 

Kép

Megtudtuk tőle, hogy az év folyamán számos jótékonysági alkalmon gyűjtenek és sok vállalati szponzor, valamint magánember is adakozik azért, hogy az ilyen és hasonló akcióikhoz meg legyen a fedezet. Elmondása szerint nagyon hirdetniük sem kell, mivel tizenhat éve a helyszín és nagyjából az időpont is fix, az emberek tudják, mikor kell jönniük az ételosztásra. Elegendő néhány nappal korábban kitenni a molinójukat és a közösségi médiában megírni az időpontot. 
- Azt mindig biztosan tudjuk, hogy el fog fogyni az ebéd – tette hozzá Kovács Attila. 

Balogh Istvánné a Máltai Szeretetszolgálatnál hallott az ételosztásról, ahol önkénteskedik. Elmondta, nem szokott ilyen eseményekre járni, de most, ha már úgy hozta az élet, hogy az ember szegényebb másoknál, akkor megköszöni, hogy vannak akik gondolnak rájuk. 

Kép

- Nagyon finom volt a babgulyás és elég is volt nekem. Jó, hogy a Rotary minden évben megtartja ezt az ételosztást a szegényebb embereknek – ezt az egyik nyugdíjas hölgy osztotta meg velünk, aki hozzátette, hogy más hasonló, ingyenes alkalmakra is szívesen elmegy, legutóbb egy szűrővizsgálaton volt, amelyet az önkormányzat szervezett. 

A sorban állók általános véleménye volt, hogy sajnos van igény és szükség az ilyen ételosztásokra, és jó, hogy legalább ilyenkor adventben vannak, akik gondolnak rájuk, a szegényekre is, legalább egy-egy adag meleg étel erejéig.

 

 

 

Ez is érdekelhet

Operettslágerek a csillagos ég alatt
MiskolcKultúra
A nyár egyik legkellemesebb zenei élményét kínálja az Akropolisz Szabadtéri Színpad Miskolctapolcán. Az „Így vigad a Magyar” Operett Gála könnyed kikapcsolódást ígér.
Melegvíz-szolgáltatási szünet Miskolcon
Miskolc
Keddtől péntekig szünetel a MIHŐ Kft. melegvíz-szolgáltatása az Avason és a belvárosban.
Avasi útfelújítás
Folytatódik Miskolcon az útfelújítási program hétfőn
Miskolc
Megkezdődött az Avas főútjának teljes körű felújítása. A kivitelezés ideje alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.
Egész héten operában élhet
MiskolcKultúra
Jövő héten rendezik meg az egy héten át tartó operabarát foglalkozásokat a hagyományokhoz híven. Mikor még volt Operafesztivál, ahhoz kapcsolódott ez a maratoni programsorozat a könyvtárban.