Rendkívüli közgyűlést tartott csütörtökön Miskolc képviselőtestülete. A városatyák egy napirendi pontot tárgyaltak, ez a javaslat Miskolc Megyei Jogú Város építési szabályzatának módosítását foglalta magában.
Az előterjesztésből kiderült, hogy a volt kohászat százharminc hektáros területéről van szó, amelynek nagy része az acélgyártás megszűnése óta nincs hasznosítva. A mindenkori városvezetés fontosnak tartotta a terület fejlődésének elősegítését, de az eddigi próbálkozások nem vezettek eredményre. Szunyogh László főépítész elmondta, a közgyűlés korábban már döntött arról, hogy elővásárlási jog bejegyzését kezdeményezi a helyi építési szabályzatban annak érdekében, hogy a hasznosítást hatékonyabban tudják előre mozdítani. Az eljárás lefolytatása a hatóságoknál már megtörtént.
Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere kiemelt jelentőségűnek nevezte a terület sorsának rendezését. „Ez a terület a mi vastartalékunk, ez a mi múltunk és ez lehet a jövőnk is, hogyha okosan és jól gazdálkodunk vele az elkövetkezendő időszakban. Miskolc város vezetése bízik abban, hogy a témával kapcsolatosan egységes lesz a közgyűlés, akárcsak a múlt alkalommal, amikor október 29-én megszavaztuk a témával kapcsolatos főépítészi feljegyzést. Ezt folytatja a mostani előterjesztés” – mondta.
A napirendhez egyedül Szopkó Tibor (Momentum) önkormányzati képviselő szólt hozzá, aki elmondta, maga részéről támogatni fogja az előterjesztést, amivel kapcsolatban azonban kritikákat is megfogalmazott. Szerinte sokkal inkább településfejlesztési, mint gazdaságfejlesztési kérdések kerülhetnek szóba a DAM területének hasznosítása kapcsán, hiszen rövid és középtávon a terület az előbbire alkalmatlan. „Arra kell törekedni, hogy hosszútávon elérjük, hogy erre is alkalmassá váljon” – hangsúlyozta. Kritikaként említette meg azt is, hogy a téma fontossága ellenére csak kevés ideje maradt a képviselőknek tanulmányozni az előterjesztést.
Tóth-Szántai József válaszában leszögezte, a területen most is működnek vállalkozások, melyek az elmúlt években is több mint húszmilliárd forint értékben termeltek ott árut, amit el tudtak adni a piacon. „Azért lett ilyen gyorsan összehívva a közgyűlés, mivel a témával kapcsolatos engedélyt, ami alapján tovább léphetünk, néhány napja kaptuk meg és szerettünk volna minél gyorsabban tovább haladni a terület sorsának rendezése érdekében” – tette hozzá.
A grémium végül 24 igen, és 1 tartózkodás mellett arról döntött, hogy megalkotják az erről szóló a rendeletet.
A DAM-ról döntött a közgyűlés
Létrehozva
Az év utolsó közgyűlésén egyetlen napirendi pontot tárgyaltak a városatyák.
Ez is érdekelhet
Járatseriff-beszámoló, ingatlaneladások, hitelkeret-emelés – kedden újra összeül a közgyűlés
A folyószámla-hitelkeret egymilliárd forintos emeléséről, önkormányzati ingatlanok értékesítéséről és a csökkenő gyermeklétszám miatt szükségessé váló óvodai csoportösszevonásokról is dönthet következő, ezúttal kedd reggel 7 órakor kezdődő ülésén a miskolci közgyűlés. A képviselők emellett beszámolót hallgatnak meg a járatseriff-rendszer működéséről, valamint a Városi Klímaszerződés előrehaladásáról is.
Nem marad magára az ügyintézésben: indul a SegítőPont Miskolcon
Nem minden ügyintézés egyszerű, de segítséggel könnyebb. Ennek érdekében Miskolcon új szolgáltatás indul azok számára, akik támogatást igényelnek a digitális felületek használatában, az online ügyintézésben vagy a szükséges dokumentumok kezelésében.
Világbajnokságon képviselik hazánkat a Miskolcz-Revital TSE versenyzői
A szezon első felében több alkalommal is sikeresen képviselték Magyarországot korosztályuk és kategóriájuk Európa-bajnokságán a Miskolcz-Revital TSE versenyzői. A világversenyekre való kijutás delegálás alapján működő rendszerben történik.
Újra ülésezett a Rehabilitációs Foglalkoztatási Tanács
Hosszabb szünet után újra összeült az önkormányzat Rehabilitációs Foglalkoztatási Tanácsa hétfő délelőtt a városháza közgyűlési termében.