Ugrás a tartalomra

Januártól a kormányablakokban is igényelhető lesz a Gondosóra

Létrehozva
Jövő hónaptól elindul a regisztrációs lehetőség a Gondosóra-programra a kormányablakokban is - jelentette be egy pénteki Facebook-videóban Navracsics Tibor.
Kép
Segítségkérés folyamata Gondosórával / Fotók: gondosora.hu

Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter elmondta, így már nem csak online és az ingyenes zöldszámon, de személyesen is igényelhető lesz a Gondosóra minden kormányablaknál.

Ez a hiánypótló intézkedés a program szolgáltatásainak fejlesztésén túl a kormányablakok minőségét is új szintre emeli, kifejezve az állampolgárok és az állam kapcsolatának közvetlenségét és ügyfélközpontúságát - tette hozzá.

A tárcavezető mindenkit arra bátorított, éljen az új lehetőséggel a gyors és személyes regisztráció érdekében.

Nyitrai Zsolt miniszterelnöki főtanácsadó a videóban arról beszélt, az Orbán Viktor vezette polgári kormány szolgáltató államot működtet. Ez azt jelenti, a kabinet döntéseivel és intézkedéseivel könnyebbé teszi az emberek, társadalmi csoportok mindennapjait.

Közös céljuk, hogy a polgárok a lehető legegyszerűbben és legszélesebb körben férjenek hozzá a közösségi szolgáltatásokhoz - mondta, példaként említve a digitális állampolgárságot, amellyel az ügyintézés a mobiltelefonokra "költözik", valamint az egyetlen gombnyomással segítséget nyújtó Gondosórát.

Utóbbi kapcsán emlékeztetett, mára minden harmadik 65 év feletti polgár Gondosóra-felhasználó. A kormányablakokban történő igénylés lehetővé tétele is jelzi: milyen a szolgáltató állam a gyakorlatban - hangsúlyozta.

 

Ez is érdekelhet

Szalamander
Forgalomkorlátozás a Szalamander idején
MiskolcOktatás
Szerdán a Miskolci Egyetem végzős hallgatóinak Szalamander felvonulása miatt 20:50-től várhatóan 21:05-ig a Tiszai pályaudvar irányába villamosok helyett villamospótló autóbuszok közlekednek a Malomszög utca és a Tiszai pályaudvar között.
Mostantól két héten át aszfaltozzák a 26-os út Miskolcon átvezető szakaszát
Miskolc
A HE-DO Építő Zrt. kivitelezésében újul meg a 26-os út Miskolc Plázától a Szentpéteri kapun át a „Miskolc vége” tábláig tartó szakasza.
Ilyen a miskolci rendész élete
Miskolc
A város lakóinak védelme, gyors segítségnyújtás, és a közbiztonság folyamatos erősítése – ezeket a célokat fogalmazta meg a Miskolci Önkormányzati Rendészet. Bepillantottunk egy napjukba.
Miskolci közgyűlés március 6-án. Fotó: Juhász Ákos
Járatseriff-beszámoló, ingatlaneladások, hitelkeret-emelés – kedden újra összeül a közgyűlés
Miskolc
A folyószámla-hitelkeret egymilliárd forintos emeléséről, önkormányzati ingatlanok értékesítéséről és a csökkenő gyermeklétszám miatt szükségessé váló óvodai csoportösszevonásokról is dönthet következő, ezúttal kedd reggel 7 órakor kezdődő ülésén a miskolci közgyűlés. A képviselők emellett beszámolót hallgatnak meg a járatseriff-rendszer működéséről, valamint a Városi Klímaszerződés előrehaladásáról is.