Ugrás a tartalomra

A tavasz közeledtét jelzi: városszerte gallyazzák a fákat

Létrehozva
Tél végén, kora tavasszal a Városgazda egyik fő feladata – a napi takarítás mellett – a fák és cserjék ápolása.
Kép
Csordás László, a Városgazda ügyvezetője a stúdiónkban. Fotók: Osztie Tibor

A munkát a városi flóra nyugalmi állapotához igazodva, és az énekesmadarak fészkelési időszakának figyelembevétele mellett végzik el március 20-áig – tudtuk meg Csordás Lászlótól, a Városgazda ügyvezetőjétől.

Mint mondta, a dísznövénykertészeti és fasorgondozási csoport közel harminc fővel dolgozik, de az ő munkájukat több százan segítik. Az elvégzendő feladatokat főként a Városgazdához egyedileg, vagy a választókerületi képviselők által továbbított lakossági kérések alapján, valamint a műszaki ellenőrök, illetve a városi főkertész meglátásai alapján határozzák meg.

A fasorgondozás során egyebek mellett – ha szükséges – kivágják a tőről száradt fákat, hogy ezzel is megelőzzék a baleset-, netán életveszélyt. Gallyaznak továbbá az úttestek, járdák, kerékpárutak mellett, megtisztítják a parkok és más közterületek díszfáinak törzseit, valamint ún. koronacsökkentő és egészségügyi gallyazásokat is végeznek. Ha pedig a közlekedés során használt kresz-táblákat takarják ki az ágak, akkor azokat is visszavágják. Ugyanez igaz a cserjék kapcsán is, ezeket is ápolják, gondozzák.

Kép

– A feladatot városrészenként, lakótömbönként csoportosítva, egy ütemben teljesítjük – mondta Csordás László. – Így egy-egy helyszínen nagy mennyiségű zöldhulladék keletkezik, melynek az elszállítását három önrakodó teherautóval, három kisebb járművel, valamint egy, a helyszínen magára aprítékoló járműszerelvénnyel végezzük.

A gallyfák aprítékolás után egy zöldhulladék-feldolgozással foglalkozó céghez kerülnek, a tüzelésre alkalmas fát pedig a Segesvári úti telephelyre szállítják, ahonnan aztán szociális tűzifaként a MESZEGYI koordinálásával kiosztják a lakosok között.

– A város egész területén folyamatos a munka, odafigyelünk, hogy minden városrészben ütemezetten, arányosan elosztva dolgozzunk. Nincs olyan városrész, ahol ne lennénk ott; van, ahol a fasort gondozzuk, máshol az illegálisan lerakott szemetet gyűjtjük össze, míg megint máshol a járdákat, lépcsőket takarítjuk – sorolta a Városgazda ügyvezetője.

 

Ez is érdekelhet

Naracssárgára váltott a Szinva, tűzoltók és a polgármester már a helyszínen
MiskolcKörnyezet
Valami durván beszínezte a Miskolcot átszelő patakot.
Visszavonták a „Meredély dűlő” elnevezést
Miskolc
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése június 23-án tartott ülésén visszavonta a „Meredély dűlő” közterületnévről szóló határozatát.
Évadzáró társulati ülést tartott kedden a Miskolci Csodamalom Bábszínház.
Ábelesz-kóbelesz és Százéves tojás – búcsúztatták az évadot, várják az újat
MiskolcKultúra
Évadzáró társulati ülést tartott kedden a Miskolci Csodamalom Bábszínház. Az eseményen összegezték az elmúlt évad eredményeit és statisztikai adatait, valamint ismertették a következő évad terveit.
Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
MiskolcKultúra
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írásait közöljük, helytörténeti érdekességekkel.