Ugrás a tartalomra

Hideg étel meleg szeretettel: 300 adag kocsonyát osztottak ki a Vöröskeresztnél

Létrehozva
A pénteken kezdődő gasztrofesztivál szervezői idén sem feledkeztek meg a miskolci hajléktalanszálló ellátottjairól. 
Kép
Fotók: Mocsári László

Háromszáz adag kocsonyát ajánlott fel idén a Magyar Vöröskereszt B.-A.-Z. Vármegyei Szervezet Hajléktalanokat Gondozó Központjának az Uni-Garden Kft. A Kocsonyafesztivál szervezői harmadik alkalommal szállítottak kocsonyát a népkonyhára. Mint megtudtuk, nem csupán ilyen módon támogatják rendszeresen a Vöröskereszt munkáját, miután a véradásokban is gyakorta segítenek be.

– A Vöröskereszttel év közben is folyamatos munkánk van, ahogy lehetőségünk nyílik rá, és amiben tudunk, abban együttműködünk. Ez egy számunkra kedves akció, szeretnénk majd még folytatni – számolt be róla stábunknak a cég képviseletében Lipták Ádám a helyszínen.

Kép

Az eseményen felhívták továbbá a figyelmet arra a véradó eseményre, amelyet szintén a Miskolci Kocsonyafesztiválhoz kapcsolódóan tartanak február 14-én, pénteken 14 és 18 óra között a Miskolci Polgármesteri Hivatal aulájában.

– Ők is tudják, hogy gyakorlatilag az egész város a Kocsonyafesztiválra készül. Ezzel az adománnyal elérhetjük azt, hogy ők sem maradnak ki a fesztiválból, hanem annak részesei. Érzik azt, hogy a város, a szervezők gondolnak rájuk. Ez nagyon sokat jelent – mondta el a Miskolc Televíziónak Grubert Roland, a Magyar Vöröskereszt B.-A.-Z. Vármegyei Szervezetének igazgatója.

Kép

A Kocsonyafesztivál hétvégéjén erős lehűlésre lehet számítani. Duberné Dunaveczki Évától, a szervezet helyi Hajléktalanokat Gondozó Központjának intézményvezetőjétől megtudtuk: a Vöröskereszt a rendkívüli hideg miatt plusz férőhelyeket biztosít a Baross Gábor utcai létesítményükben.

 

Ez is érdekelhet

Kérdőív: Milyen programokat látna szívesen a Diósgyőri várban?
MiskolcKultúraSzabadidő
A Miskolci Kulturális Központ (MKK) arról kérdezi olvasóinkat, hogy milyen programoknak örülnének a Diósgyőri várban. A kitöltők között ajándékokat sorsolnak ki.
Szennyeződés Szinván
Narancssárgára váltott a Szinva, mérik a szennyezettséget (folyamatosan frissül!)
MiskolcKörnyezet
Valami durván beszínezte a Miskolcot átszelő patakot. A Kiss Ernő utcánál szivárog az üledékes szennyezés a Szinvába, ami már a Petőfi utcai hídnál narancssárga színű, opális elegyet alkot.
Visszavonták a „Meredély dűlő” elnevezést
Miskolc
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése június 23-án tartott ülésén visszavonta a „Meredély dűlő” közterületnévről szóló határozatát.
Évadzáró társulati ülést tartott kedden a Miskolci Csodamalom Bábszínház.
Ábelesz-kóbelesz és Százéves tojás – búcsúztatták az évadot, várják az újat
MiskolcKultúra
Évadzáró társulati ülést tartott kedden a Miskolci Csodamalom Bábszínház. Az eseményen összegezték az elmúlt évad eredményeit és statisztikai adatait, valamint ismertették a következő évad terveit.