Ugrás a tartalomra

Osztálytársukról készítettek pornográf videókat

Létrehozva
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt két fiatalkorú férfi ellen minősített gyermekpornográfia bűntette miatt, akik kiskorú osztálytársukat rendszeresen megalázták, fenyegetéssel róla pornográf videókat készítettek.

A vádirat szerint a fiatalkorú vádlottak egy borsodi településen működő általános iskola végzős tanulói kiskorú fiú osztálytársukat már évek óta megalázták, fenyegették, bántalmazták, megfélemlítették - írja keddi közleményében a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség.

2023. május közepén a délelőtti órákban tanítási időben a vádlottak szidalmazva és megveréssel fenyegetőzve arra bírták rá a sértettet, hogy a tornaterem öltözőjében egy tíz cm nagyságú, másfél cm körfogatú műanyag babát használva szexuális cselekményt végezzen, egyikük erről videófelvételeket készített. Az eszköz fizikai jellemzői miatt a videók sanyargatást tartalmazó felvételeknek tekinthetők.

A rá következő napon szintén iskolaidőben, az osztályteremben az egyik vádlott felszólította a sértettet, hogy a nemi szervét tegye rá a tanári asztalon lévő könyvre, azzal fenyegette, hogy ha nem teszi meg, az előző napi videókat megmutatja a sértett édesanyjának, illetőleg megveri, ennek hatására a sértett eleget tett a követelésnek, a másik vádlott telefonnal videózott.

Az ügyészség a büntetlen előéletű fiatalkorú vádlottakkal szemben fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztés büntetést indítványozott, a végrehajtás próbaidőre felfüggesztésével, pártfogó felügyelet egyidejű elrendelésével és a pártfogó felügyelő által szervezett foglalkozáson való részvételre kötelezéssel. Indítványozta továbbá a vádlottak végleges hatályú eltiltását bármely olyan foglalkozás gyakorlásától, amelynek keretében tizennyolcadik életévüket be nem töltött személlyel kerülnének kapcsolatba - zárul a közlemény.
 

Ez is érdekelhet

Szennyeződés Szinván
Szinva-elszíneződés – nem engedik el az ügyet, újabb lépés a polgármestertől
MiskolcEgészségSzabadidőKörnyezetHavaria
Ha bárkit felelősség terhel, annak következménye kell, hogy legyen – fogalmazott Tóth-Szántai József csütörtökön.
Párakapuk és vízosztás – segítség a hőségben
Miskolc
Párakapukat állítottak fel és több helyen osztanak vizet Miskolcon.
Érthetetlen okokból kerítésbe rohant a kombijával a Szentpéteri kapuban
MiskolcBaleset
Valamit nagyon elnézett a sofőr, vagy a hőség az oka?
A rendkívüli hőség miatt korábban indulnak a hulladékgyűjtő járatok
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Már reggel 5 órakor megkezdik a munkát.