Ugrás a tartalomra

„Az elfelejtett tejföl” – a kapcsolati erőszak volt a téma

Létrehozva
„Kapcsolati erőszak – a felismeréstől a kilépésig” címmel immár a hetedik Bűnmegelőzési Szabadegyetemet rendezték meg pénteken a Miskolci Egyetemen.
Kép
bunmegelozesi_szabadegyetem_20260508-ot_02.jpg
A kapcsolati erőszakról hallgattak előadásokat a Bűnmegelőzési Szabadegyetemen. Fotó: Osztie Tibor

A sajnálatosan aktuális témát neves szakemberek segítségével dolgozták fel interaktív módon a félnapos képzésen pénteken. Majó Márk Gábor, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Bűnmegelőzési Tanács titkára elmondta, a kapcsolati erőszak témakörét járják körbe a meghívott előadókkal, akikkel több oldalról világítják meg ezt a nagyon fontos és sokakat érintő témát.

– Olyan szakembereket tudtunk meghívni, akik a terepről hozott tudásukkal tudják támogatni a szabadegyetemen részt vevő segítő szakembereket. Közel száz főt várunk ide a mai nap folyamán, akik többféle területről érkeznek, például a rendőrségtől, az oktatási- és a szociális szférából, avagy a jogi terület valamely ágából. Igyekszünk minden előadást úgy kialakítani, hogy a kijelölt problémafelvetést mind több szempontból járjuk körül, megoldási alternatívákat, megoldási utakat keresve és javaslatokat meghallgatva. Olyan gyakorlati tudást szeretnénk átadni a szakembereknek, amit ők beépíthetnek a napi munkájukba – ismertette a szervező.

Kép
bunmegelozesi_szabadegyetem_20260508-ot_03.jpg

A megnyitó után „Az elfelejtett tejföl” című rövidfilmet tekintette meg a közönség, amely a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet, „A szeretet nem árt” kampányához készült, és bemutat egy elképzelt, de jellemző szituációt egy pár között, tele verbális erőszakkal, megalázással. A kisfilm meg is adta az előadások és beszélgetések alaphangulatát.

Kép
bunmegelozesi_szabadegyetem_20260508-ot_05.jpg

Sándor-Lenkei Aida, az Ökumenikus Segélyszervezet kapcsolati erőszak érintettjeit segítő miskolci krízisambulanciájának vezetője az áldozatközpontú versus áldozathibáztató kommunikációról beszélt. Őt Kopf Katalin, a Nyugat-dunántúli Regionális Kríziskezelő Ambulancia vezetője követte, aki a kapcsolati erőszak és az emberkereskedelem témakörét mutatta be.

„Lover boy” – párkapcsolatok az emberkereskedelemben címmel Balogh Krisztina rendőr alezredes, a Belügyminisztérium Vármegyei Bűnmegelőzési Tanácsok Irányításáért Felelős Osztály kiemelt főreferense tartott előadást, amelyet a zárszó követett, azzal a kérdéssel: „Te hol állítanád meg?”

Kép
bunmegelozesi_szabadegyetem_20260508-ot_08.jpg

A rendezvény célja az volt, hogy tovább mélyítse az egyes intézmények és szolgálatok együttműködését, és használható, gyakorlati tanácsokat adjon az egyes szakterületeken dolgozók mindennapi munkájához.

Ez is érdekelhet

A természetes élővilágra veszélyes hatást mutattak ki a Szinva egy részén
MiskolcKörnyezetHavaria
Határértéket meghaladó szennyeződést mutattak ki az elszíneződött Szinva-patak egy rövidebb szakaszán – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal.
Színes 62. évadot zárt a Miskolci Szimfonikus Zenekar
MiskolcKultúraSzabadidő
Közel 30 ezer néző, ebből mintegy 14 ezer 18 év alatti, 104 hangverseny. Olaszországi turné, határon túli koncertek, több mint 50 ifjúsági program. Közel 800 eladott bérlet és 16 ezer jegy. Számos állótaps, teltházas koncert és új helyszín – így néz ki a Miskolci Szimfonikus Zenekar 2025/2026-ös évada számokban.
Diplomát kaptak az Állam- és Jogtudományi Kar végzősei
MiskolcBelföldOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
Ünnepélyes diplomaátadó keretében vehették át okleveleiket a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának végzett hallgatói. Az eseményen több száz alap-, mester- és szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgató munkáját ismerték el.
A miniszterelnök után a miskolci polgármester is home office-t rendelt el
MiskolcEgészségSzabadidőKörnyezet
Az előttünk álló napokban extrém hőségre kell felkészülnünk. Ilyenkor a legfontosabb az emberek egészsége – hangsúlyozta Miskolc polgármestere.