Az évad során öt bemutatót tartottak, a Mikulás-előadással együtt pedig összesen hat új produkció került színpadra. Emellett 12 vendégelőadást is láthatott a közönség.
Az évad jól sikerült: összesen 332 előadást játszottunk, amelyekre közel 32 ezer néző látogatott el
– emelte ki Temesvári Éva Rita, a Miskolci Csodamalom Bábszínház igazgatója.
Összesen hat díjat osztottak ki
Idén is közönségszavazást hirdettek a bábszínház közösségi oldalán, ahol az évad legjobb színésznőjére és színészére lehetett voksolni. Emellett belső szavazást is tartottak, amelyen az évad legjobb dolgozóit választották meg.
A Malom-díjat az a munkatárs kapta, aki a legtöbbet tette azért, hogy az előadások megvalósulhassanak. A díjazottakról titkos szavazással döntöttek a bábszínház dolgozói. Idén szavazategyenlőség alakult ki, ezért két Malom-díjat is kiosztottak.
Összesen hat elismerést adtak át:
- A legtöbbet játszó színésznő: Bablena Vanda (112 előadás)
- A legtöbbet játszó színész: Cservenka Ferenc (133 előadás)
- Közönségkedvencek a nézők szavazatai alapján: Bablena Vanda és Sipos Áron
- Az évad dolgozója (Malom-díj): Burka Zsoltné Dukát Tímea művészeti titkár, pályázati referens, valamint Ujvári Csaba díszletkészítő, szcenikus
Együtt marad a társulat
A következő évadot két új kolléganővel kezdi a Miskolci Csodamalom Bábszínház. A társulat művészeti vezetője Siflis Anna lesz.
Mint elmondta, az elmúlt évadban három új társulati tag érkezett a bábszínházhoz. A Mikulás-előadással együtt hat bemutatót tartottak, emellett kiemelkedő szerepet kaptak a Lázár Ervin Program előadásai, amelyekkel számos településre eljutottak.
A társulat a Gruffalo című előadással részt vett a Magyarországi Bábszínházak Találkozóján, továbbá idén csatlakozott az UNIMA Nemzetközi Bábművész Szövetséghez.
Az új évadról
A 2026/27-es évadban hat új bemutatóval készül a Miskolci Csodamalom Bábszínház: két nagyszínpadi, két egyszemélyes, egy csecsemő- és egy Mikulás-előadással.
Két produkciót is felújítanak: a Meseládát Heiszmann Ildikó, a Titoktündért pedig Siflis Anna rendezésében láthatja majd újra a közönség.
A bábszínház továbbra is együttműködik az egri Harlekin Bábszínházzal, nagyobb hangsúlyt fektet az egyszemélyes előadásokra, és a következő évadban is 12 vendégelőadásnak ad otthont. Emellett folytatódnak a workshopok is.
A társulat együtt marad, és visszatér Szentpéteri Nánási Brigitta is.
Új bemutatók:
- Ábelesz-kóbelesz (rendező: Sramó Gábor)
- A 100 éves tojás (rendező: Kenéz Ágoston)
- Jelek (rendező: Siflis Anna)
- Janikovszky-etűdsorozat az Ars Sacra Fesztivállal együttműködésben
- Paprika Jancsi és az eltűnt fogkefe
- Egy, a védett madarakra felhívó figyelmet középpontba állító egyszemélyes előadás
Siflis Anna arról is beszélt, hogy saját kezűleg újítják fel a női öltözőt. A társulat hamarosan nyári szünetre vonul, ezt követően pedig megkezdődnek a nyári táborok.