14:55 A Kiss Ernő utcánál indult szennyeződés a Szinván lefelé haladva a Szinva terasznál már így néz ki. Egyelőre nem tudni, mi okozta a narancssárgás elszíneződést, a szakemberek vizsgálják az eset körülményeit.
2025 februárjában sűrű, fehér hab borította el a patakot. A Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. vizsgálatai után kiderült, hogy a jelenség természetes eredetű volt, nem ipari katasztrófa okozta. 2013 januárjában pedig olajszennyeződés érte a Szinvát a Katalin utca és a Bató-ház közötti szakaszon. A szennyezés a csapadékcsatornából érkezett. A Miskolci Városgazda Kft. emberei olajfogó hurkákat helyeztek el az érintett területen, ami az olajat felfogja, és nem engedi tovább a Sajóba.
Korábban írtuk:
Kedd délután olvasóink jelezték, hogy valami nagyon furcsa dolog történik Miskolc egyik élővizén: konkrétan narancssárgára váltott a Szinva.
Gyorsan a helyszínre siettünk, fotóinkon olvasóink is láthatják, hogy valóban, narancs színű a patak (amit a képek nem adnak vissza: erős szagot is érezni a Szinva közelében).
A megyei katasztrófavédelemtől a minap.hu megtudta, hogy a miskolci tűzoltókat is riasztották a helyszínre. Dojcsák Dávid szóvivő elmondta: kollégái felderítették és megtalálták a befolyás forrását.
Információink szerint a Kiss Ernő utcánál indult el ez a „befolyás”.
Kerestük az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóságot, ahol azt a tájékoztatást adták, hogy az érintett szakasz az önkormányzathoz tartozik.
Időközben a kormányhivatal megbízásából a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ környezetvédő mérőközpontja is kinn járt a Szinvánál, és több ponton is mintát vettek a vízből további vizsgálatok miatt.
Azt nézik meg, mennyire szennyező, mérgező a patak vize. Érdeklődésünkre egyébként a kormányhivatal közölte, hogy hamarosan hivatalos információt adnak ki az esetről. Amint ez megvan, természetesen azonnal frissítjük a cikket.
Cikkünk folyamatosan frissül!