Arról tájékoztatta a minap.hu-t a MiReHu Nonprofit Kft. csütörtökön, hogy a nyári időszakban várható tartós hőség és az egyre gyakoribb kánikulai napok miatt – a hulladékgyűjtést végző munkatársak egészségének védelme érdekében – a gyűjtési járatok a megszokottnál korábban, már reggel 5 órától megkezdik munkájukat.
A társaság arra kéri ügyfeleit, hogy a hulladékgyűjtő edényeket és zsákokat lehetőség szerint már az elszállítást megelőző este, de legkésőbb a gyűjtés napján reggel 5 óráig helyezzék ki az ingatlan elé.
Az intézkedés célja, hogy a hulladékgyűjtési feladatok a nap legforróbb időszaka előtt elvégezhetők legyenek, mérsékelve ezzel a munkatársakat érő hőterhelést. A MiReHu Nonprofit Kft. ezt a munkarendet a teljes nyári időszakban fenn kívánja tartani.
A társaság felhívja a figyelmet arra is, hogy a MiReHu MakuApp mobilalkalmazás a gyűjtési napot megelőző napon értesítést küld a felhasználóknak, így időben gondoskodhatnak a hulladékgyűjtő edények és zsákok kihelyezéséről. Az alkalmazás INNEN tölthető le.