Ugrás a tartalomra

„Kék Camino, avagy nyugdíjba megyek”: Bogyay Ferenc, volt miskolci rendőrkapitány a Kilátó vendége

Létrehozva
Bogyay Ferenc, aki több mint 10 éven át volt Miskolc rendőrkapitánya, nyugdíjba vonulását egy több mint 500 kilométeres túrával koronázta meg. A Kilátóban az útról, a motivációról és a kihívásokról mesélt.
Kép
bogyay_ferenc_studio-2.jpg
Bogyay Ferenc a Kilátó stúdiójában

Több mint 12 ezer méter szintemelkedés, 527,4 kilométer, 119 óra és 42 perc – számokban így néz ki a túra, amit Bogyay Ferenc nyugdíjba vonulása után teljesített. A „Kék Camino, avagy nyugdíjba megyek” túra Miskolcról indult Várvölgyre. Az ötletet a spanyolországi El Camino zarándokút adta. A helyszín azonban Magyarország volt, és zömében a Kék túraútvonalon ment.

Kép
Bogyay Ferenc
A nyugdíjba vonult rendőrkapitánnyal Bialkó Anna szerkesztő-riporter készített interjút

Az út Bogyay Ferenc szerint inkább örömtúra volt, mint elcsendesedés. Egy-egy szakaszon kísérője is akadt, rokonok, barátok csatlakoztak hozzá.

A teljes beszélgetést ma 18 óra 25 perckor láthatják a Minap YouTube-csatornáján és Facebook-oldalán.

Ez is érdekelhet

A miniszterelnök után a miskolci polgármester is home office-t rendelt el
MiskolcEgészségSzabadidőKörnyezet
Az előttünk álló napokban extrém hőségre kell felkészülnünk. Ilyenkor a legfontosabb az emberek egészsége – hangsúlyozta Miskolc polgármestere.
adomány_BNR
Cicákért koccintottak az Avasi Borangoláson
MiskolcÉletmódEgészségSzabadidőKörnyezet
Az Avasi Borangolás nemcsak a borról, hanem a jótékony adománygyűjtésről is szólt. A Borbarátok Társasága és a Miskolci Állatkórház közös gyűjtést szervezett a Liopold Macskaélet Állatvédő Alapítvány javára.
Képgaléria
Operagála a Művészetek Házában
Népszerű operarészletek, igazi csemegék a nyári gálán
MiskolcKultúraSzabadidő
Mára már hagyomány a nyári operagála a Miskolci Szimfonikus Zenekarral.