Lépéskényszerben címmel tartott fórumot a Fényi Gyula Jezsuita Gimnáziumban Járai Zsigmond. Az Orbán-kormány egykori pénzügyminisztere, a Magyar Nemzeti Bank volt elnöke a magyar gazdaság helyzetéről mondta el véleményét az eseményen résztvevőknek.
Lépéskényszerben vagyunk – fogalmazott Nagy Kálmán Fideszes országgyűlési képviselő, amikor megnyitotta a gimnázium éttermében rendezett fórumot. A politikus szerint ma Magyarországnak olyan változásokon kell keresztülmennie, amelyek szellemi és gazdasági értelemben is új utakat nyitnak. Ezt a nyitógondolatot gördítette tovább az esemény vendége, Járai Zsigmond, amikor arról beszélt, hogy mitől van hazánk rossz helyzetben. A Magyar Nemzeti Bank egykori elnöke úgy vélte: a társadalom szétesett; az emberek nem szeretnek dolgozni. Véleménye szerint a társadalom problémájáért a rossz helyzetben lévő gazdaság a felelős.
Az Orbán-kormány egykori pénzügyminisztere egy olyan reformról beszélt, amely véleménye szerint elkerülhetetlen. Az általa elképzelt változtatások érintenék az adórendszert és az államigazgatást is. Járai úgy vélte: alacsonyabb adóra és egyszerűbb adórendszerre van szükség, míg az államigazgatási reform során egy olcsóbb, szolgáltató típusú államot szükséges létrehozni, amely hatékonyabban működik a jelenleginél. A Magyar Nemzeti Bank tavaly leköszönt elnöke fontosnak tartja ezeken kívül a bürokrácia leépítését és a korrupció visszaszorítását is. Járai Zsigmond kiemelte: új, hatékony gazdaságpolitika szükséges hazánk gazdasági felzárkózásához.
Lépéskényszerben vagyunk – fogalmazott Nagy Kálmán Fideszes országgyűlési képviselő, amikor megnyitotta a gimnázium éttermében rendezett fórumot. A politikus szerint ma Magyarországnak olyan változásokon kell keresztülmennie, amelyek szellemi és gazdasági értelemben is új utakat nyitnak. Ezt a nyitógondolatot gördítette tovább az esemény vendége, Járai Zsigmond, amikor arról beszélt, hogy mitől van hazánk rossz helyzetben. A Magyar Nemzeti Bank egykori elnöke úgy vélte: a társadalom szétesett; az emberek nem szeretnek dolgozni. Véleménye szerint a társadalom problémájáért a rossz helyzetben lévő gazdaság a felelős.
Az Orbán-kormány egykori pénzügyminisztere egy olyan reformról beszélt, amely véleménye szerint elkerülhetetlen. Az általa elképzelt változtatások érintenék az adórendszert és az államigazgatást is. Járai úgy vélte: alacsonyabb adóra és egyszerűbb adórendszerre van szükség, míg az államigazgatási reform során egy olcsóbb, szolgáltató típusú államot szükséges létrehozni, amely hatékonyabban működik a jelenleginél. A Magyar Nemzeti Bank tavaly leköszönt elnöke fontosnak tartja ezeken kívül a bürokrácia leépítését és a korrupció visszaszorítását is. Járai Zsigmond kiemelte: új, hatékony gazdaságpolitika szükséges hazánk gazdasági felzárkózásához.