Ugrás a tartalomra

Színházi évadzáró

Létrehozva
Több, mint ötszázhúsz előadást játszottak a Miskolci Nemzeti Színházban az elmúlt évadban. Thália háza öt játszóhelyére kétszázezren váltottak jegyet. Utoljára szerdán az Anconai szerelmesek című zenés darabot tűzik műsorra a szezonban. Az operafesztivál és az utolsó nyári színházi bemutató után július 13-án bezárják rövid időre a kapukat. A következő évad augusztus 25-én kezdődik.
Az elmúlt évad legnagyobb színházi sikereit sorolta Fedor Vilmos Miskolc alpolgármestere a záró társulati ülésen, majd több bejelentést is tett: a következő évtől 25 millió forinttal több jut a Miskolci Nemzeti Színháznak a központi költségvetésből és tánctagozat alakul az ország első kőszínházában. Az új évadban elsőként a hagyományokhoz híven a gyerekeknek játszanak majd – szeptember 23-án a Pinokkió bemutatója lesz a Kamaraszínházban.
A következő évadtól Kertész Marcella és Olasz Ági elszerződik a Miskolci Nemzeti színházból hárman pedig – közöttük Latabár Árpád színművész is – nyugdíjba mennek. A színház örökös tagja lett Kerékgyártó László nyugalmazott gazdasági igazgató és kiosztották a szakma és a közönségdíjakat is. Az évad legjobb színésznőjének a kollégák Máhr Ágit, színészének pedig Bősze Györgyöt választották.
Az évad legjobb előadása a szakma szerint a Tizedes meg a többiek, a közönség szerint a Pillangókisasszony. A nézők legnagyobb kedvence a szavazás alapján a színészek közül Seres Ildikó és Molnár Sándor Tamás.