Ugrás a tartalomra

Új megyei elnök az SZDSZ-ben

Létrehozva
Miskolcon tartott tegnap sajtótájékoztatót Gulyás József (fotónkon), a Szabad Demokraták Szövetsége Országos Tanácsának elnöke. A politikus bemutatta az SZDSZ új, B.-A.-Z. megyei vezetőit, s országos kérdésekről is nyilatkozott.
A liberális párt megyei elnökévé Novák Évát választották, az alelnök pedig dr. Horváth László, korábbi mezőnyárádi polgármester lett. Novák Éva bemutatkozásában elmondta: vállalkozóként dolgozik Miskolcon, két gyermek anyja. 1998 óta tevékenykedik az SZDSZ-ben, 2003 óta tagja majd ügyvivője a párt miskolci szervezetének. Mint fogalmazott, a Szabad Demokraták Szövetség a megyében és Miskolcon is olyan politikát kíván folytatni, amely előre mutat, és kiutat jelenthet a nehéz gazdasági helyzetből. Kiemelten fontosnak tartják a munkahelyteremtést, a foglalkoztatottság növelését.
Gulyás József szólt a kormány körül kialakult politikai "patthelyzet"-ről is, melyből, véleménye szerint kiutat jelenthet az MSZP szeptember 27-re tervezett, rendkívüli kongresszusa. Mint ismeretes, a kongresszus összehívását Gyurcsány Ferenc kezdeményezte tegnap, a szocialista párt évadnyitó frakcióülésén. 
Az SzDSZ Országos Tanácsának elnöke röviden vázolta és elemezte azt a folyamatot, amely az ő szemszögükből a koalíciós szakításhoz, illetve a jelenlegi helyzet kialakulásához vezetett, s elmondta: a magyar belpolitika mot három lehetőség előtt áll. Szóba kerülhet a parlament feloszlatása (ami előre hozott választást jelent), felállhat egy új kormány, amely többségi támogatással bír majd az országgyűlésben, illetve maradhat a jelenlegi kisebbségi kormányzás, anelynek támogatásához az MSZP megpróbálja megszerezni a hiányzó szavazatokat. 

A harmadik variánsra az SZDSZ szerint nem sikerül kellő támogatottságot biztosítani, ugyanakkor a liberálisok szerint a parlamentben sincs olyan párt a szocialistákon kívül, amely e program mellé állna, és támogatná azt. 

Gulyás József szerint "az ország érdekét az szolgálná, ha olyan kormánya lenne, amely a kihívásokra valós, reálpolitikai, nem pedig ideológiai válaszokat ad". A jó válaszokat pedig közösen kell megtalálni - tette hozzá a politikus, elmondva, hogy az SZDSZ szerint ezt a célt egy szakértői kormány tudná legjobban szolgálni.