Ugrás a tartalomra

Ismét szemétgyűjtési akció

Létrehozva
A Magyar Közút Kht. a felügyelete alá tartozó 30 ezer kilométeres közúthálózaton évente egy kisebb megyeszékhely éves kommunális hulladékának megfelelő mennyiségű szemet gyűlik össze. Naponta csaknem 200 útellenőr végez rendszeres szolgálatot, és jelentéseik alátámasztják a tapasztalatokat, mely szerint rendkívüli módon elszaporodott a parkolókban, pihenőkben és általában az utak mentén az illegális szemételhelyezés. A háztartási hulladéktól, a veszélyes anyagokon és a használt háztartási gépeken keresztül az építési törmelékig minden megtalálható az utak mentén, és a szeméthegyek a Kht. minden erőfeszítése ellenére újratermelődnek.
Egyebek mellett emiatt határozta el a társaság még 2007 tavaszán, hogy országos szemétgyűjtő akciót szervez. Az eddigi országos szemétgyűjtő akcióik rendkívül eredményesek voltak: a három alkalom során összesen több mint 100 ezren gyűjtötték a hulladékot a közutak mentén, 17 ezer köbméternél is több ömlesztett szemetet szállítottak biztonságos lerakókba, alkalmanként 400 gépkocsival. Október 13-án ismét várnak mindenkit, hogy együtt dolgozzanak útjaink tisztaságáért! Az őszi szemétgyűjtési akciónkon, akárcsak az elmúlt alkalmak során, várhatóan ismét több tízezer önkéntes vesz részt. A közútkezelő minden résztvevő számára térítés nélkül biztosít kesztyűt, láthatósági mellényt és szemétgyűjtő zsákot, valamint gondoskodnak az összegyűjtött hulladék maradéktalan elszállításáról. Idén is folytatják az először a 2008-as Föld napi szemétgyűjtési akción meghirdetett versenyt: a legérdekesebb talált tárgyat felmutató osztály (fotó beküldését várják) egy kirándulást nyer a Magyar Közút Kht.-tól a kiskőrösi Közúti Szakgyűjteménybe.