Ugrás a tartalomra

MSZP: a kormány tegyen az egészségügyi dolgozók visszatéréséért!

Létrehozva
Az MSZP felszólítja a kormányt, hogy tegyen lépéseket az új szolgálati jogviszony miatt távozó több ezer egészségügyi dolgozó minél gyorsabb visszatéréséért - mondta a párt országgyűlési képviselője a Facebookon közvetített vasárnapi sajtótájékoztatóján.

Bangóné Borbély Ildikó hangsúlyozta, a kabinetnek nem tagadnia, hanem kezelnie kellene, hogy kapacitásproblémákat okozott az új egészségügyi jogviszony bevezetése, mivel ezen emberéletek múlnak.
   
Kiemelte, a kormány állításával ellentétben nem álhírek az emiatt kialakult problémák, amit az is bizonyít, hogy a kabinet rendeletben tette lehetővé a háziorvosok kórházakba történő berendelését, valamint egészségügyi önkéntesek toborzásába is kezdett.
    
Az MSZP ezért felszólítja a kormányt, hogy azonnal függessze fel az új egészségügyi szolgálati jogviszonyt és állítsa vissza a közalkalmazotti foglalkoztatást, valamint haladéktalanul emelje meg minden egészségügyi és egészségügyben dolgozó juttatását - jelentette ki Bangóné Borbély Ildikó.
 

Ez is érdekelhet

Ezüst- és bronzérmet szereztek
MiskolcSport
Kosárlabda: B33 (3x3) országos diákolimpia döntő, A kategória (5-8.
osztályosok), Budapest.
Operettslágerek a csillagos ég alatt
MiskolcKultúra
A nyár egyik legkellemesebb zenei élményét kínálja az Akropolisz Szabadtéri Színpad Miskolctapolcán. Az „Így vigad a Magyar” Operett Gála könnyed kikapcsolódást ígér.
Melegvíz-szolgáltatási szünet Miskolcon
Miskolc
Keddtől péntekig szünetel a MIHŐ Kft. melegvíz-szolgáltatása az Avason és a belvárosban.
Avasi útfelújítás
Folytatódik Miskolcon az útfelújítási program hétfőn
Miskolc
Megkezdődött az Avas főútjának teljes körű felújítása. A kivitelezés ideje alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.