Ugrás a tartalomra

Hegedűs Andrea: „Gyorsabban és zöldebben elérhető Diósgyőrt!”

Létrehozva
A DK országgyűlési előválasztási képviselőjelöltje csütörtöki sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy az előző városvezetés megfeledkezett a diósgyőri városrészről, egyebek mellett annak közlekedési fejlesztéséről. Megválasztása esetére megígérte: javítani fog a terület megközelíthetőségén.

Az országgyűlési előválasztási képviselőjelölt „elfeledett városrésznek” nevezte Diósgyőrt, a B.-A.-Z. megyei 2. választókerületet. Mint mondta, megszűnt a sürgősségi ellátás és a kórház, továbbra is zárva a fürdő a vár lábánál, illetve nem épült meg az ígért bevásárlóközpont sem a sportliget helyén, ami továbbra is üresen álló terület. Mindezért az előző városvezetést teszi felelőssé Hegedűs Andrea.

Kép
Hegedűs Andrea
Fotó: Juhász Ákos

„Az Orbán-kormányhoz hű, fideszes előző városvezetés egyszerűen elfelejtette Miskolc közlekedési infrastruktúra-fejlesztését” – folytatta. Majd azzal vádolta az említett grémiumot, hogy inkább „a haveroknak” adtak át pénzeket, a soha meg nem valósult, több mint 1 milliárd forintba került közút-fejlesztési tervek megrendelésén keresztül. Szó volt egyebek mellett a körvillamos, a tram train, az északi-déli terelő vagy éppen a Vargahegy-elkerülő megvalósításáról is.

Az elmaradt fejlesztések felsorolása után arra tért át az országgyűlési előválasztási képviselőjelölt, hogy milyen nehéz Diósgyőr közúti megközelítése a forgalmas belvárosi csomópontok miatt, amelyek lassítják a közlekedést. Szerinte az ideérkező turisták ezt nem érzékelik az itt eltöltött rövid idő alatt, azonban a városrész lakosai naponta szembesülnek vele. „Nehéz a városba bejutás Diósgyőrből és nehéz a visszaérkezés” – fogalmazott.

Úgy látja, a problémákat azok a tényezők okozzák, hogy „kicsi az útvonal áteresztőképessége és lakóterületeket is érint”. Emiatt nem halogatható tovább a cselekvés. Hegedűs Andrea arra kéri a városlakókat, a választáson támogassák őt, hogy elkezdődhessen a fejlesztés.

Kép
Egyetemi kereszteződés
Fotó: Juhász Ákos

Ennek megvalósítását több ütemben látja. Négysávúvá bővítené a Futó utcát és a Tapolcai elágazáshoz körforgalmat építene, akárcsak az egyetemi elágazáshoz. A 2505-ös utat, amely a Vargahegy elkerülését tenné lehetővé, létrehozná, valamint „bekapcsolná a körforgalomba az LKM területét”.

Ez is érdekelhet

Villanyoszlopnak hajtott egy autó Miskolcon - frissítve
MiskolcBaleset
A Miskolci utcába riasztották a tűzoltókat a balesethez Szirmán. A helyszínre mentő is érkezett. Az utcát lezárták, várhatóan holnap reggelre áll helyre a forgalmi rend.
Szalamander
Forgalomkorlátozás a Szalamander idején
MiskolcOktatás
Szerdán a Miskolci Egyetem végzős hallgatóinak Szalamander felvonulása miatt 20:50-től várhatóan 21:05-ig a Tiszai pályaudvar irányába villamosok helyett villamospótló autóbuszok közlekednek a Malomszög utca és a Tiszai pályaudvar között.
Mostantól két héten át aszfaltozzák a 26-os út Miskolcon átvezető szakaszát
Miskolc
A HE-DO Építő Zrt. kivitelezésében újul meg a 26-os út Miskolc Plázától a Szentpéteri kapun át a „Miskolc vége” tábláig tartó szakasza.
Ilyen a miskolci rendész élete
Miskolc
A város lakóinak védelme, gyors segítségnyújtás, és a közbiztonság folyamatos erősítése – ezeket a célokat fogalmazta meg a Miskolci Önkormányzati Rendészet. Bepillantottunk egy napjukba.