Ugrás a tartalomra

Ostravában találkoztak a testvérvárosok

Létrehozva
A ma már hagyománynak számító V4 Testvérvárosok Sporttalálkozóját Csehország után jövőre hazánkban, Miskolcon rendezik meg.
Kép
Fotó: magánarchívum

 
Ostrava adott otthont szeptember 2. és 4. között a V4 Testvérvárosok Sporttalálkozójának. Porcs Dániel, a miskolci polgármesteri hivatal kulturális, sport és rendezvényszervezési osztályának sport csoportvezetője a minap.hu-nak elmondta, a hosszú éves hagyományokkal rendelkező program fő célja a sportolás mellett elsősorban a testvérvárosok közötti kapcsolatok ápolása, erősítése.
 
- A sporttalálkozót minden év szeptemberében rendezik meg, mégpedig körforgásban a testvárosok, azaz Ostrava, Kassa, Katowice és Miskolc között. A tavalyi ez alól kivételt jelent, ugyanis a koronavírus okozta helyzetre való tekintettel az esemény az idei évre halasztották. A programon városunkat két hivatalos delegált és tíz versenyző hivatali kolléga képviselte. 

Helytálltak a miskolciak

A sportolók a városi stadion atlétika pályáján mérhették össze tudásukat távolugrásban, súlylökésben, hatvan méter sprintfutásban és négyszer százméteres vegyes váltófutásban, míg a tollaslabdának a Trojhalí Karolina nevű kulturális-és sportközpont adott helyet. Azt kell mondanom, hogy összességében jól helytálltunk, a dobogó harmadik fokán végeztünk – mondta a sportcsoport vezetője, aki hozzátette, a delegáció a sportolás mellett kulturális, szabadidős és városnéző programokon is részt vett.

Porcs Dániel elmondta még: a záróestén Miskolc egy serleg formájában hivatalosan is átvette a stafétát, hiszen a sporttalálkozónak jövőre városunk ad majd otthont. „A V4 testvérvárosok közötti sportbarátság ápolásának céljából idén egy közös csapatot is szervezünk a november 6-án megrendezendő III: Kassa-Miskolc Ultramaratonra. A 115 kilométeres távolságot egyéniben, 5-10 tagú váltóban, ezen belül férfi és vegyes kategóriában is lehet teljesíteni, ahová minden sportolnivágyót várnak a szervezők – zárta. 

Kép

Elmélyült kapcsolatok

Badány Lajos, Miskolc alpolgármestere szintén tagja volt a hazai delegációnak, ő tapasztalatai alapján úgy fogalmazott, a sportesemény jó alkalmat nyújtott a négy város közötti személyes kapcsolatok elmélyítésére, városvezetői szinten a közös uniós pályázatok áttekintésére, a fejlesztési irányok, futó projektek egyeztetésére, valamint az együttműködéssel kapcsolatos tapasztalatok megbeszélésére. 

- Testvérvárosaink, Katowice, Ostrava, Kassa delegációit a települések alpolgármesterei vezették, s örömmel fogadtam, hogy a városvezetés részéről ez a felkérés engem ért. Bízom abban, hogy 2022-ben Miskolcon is hasonlóan konstruktív légkörben folytatódhat ez a programsorozat, hiszen mindannyiunk érdeke, hogy egymást erősítve érvényesíthessük közös céljainkat az európai fórumokon – tette hozzá. 

Ez is érdekelhet

Villanyoszlopnak hajtott egy autó Miskolcon
MiskolcBaleset
A Miskolci utcába riasztották a tűzoltókat a balesethez Szirmán. A helyszínre mentő is érkezett.
Szalamander
Forgalomkorlátozás a Szalamander idején
MiskolcOktatás
Szerdán a Miskolci Egyetem végzős hallgatóinak Szalamander felvonulása miatt 20:50-től várhatóan 21:05-ig a Tiszai pályaudvar irányába villamosok helyett villamospótló autóbuszok közlekednek a Malomszög utca és a Tiszai pályaudvar között.
Mostantól két héten át aszfaltozzák a 26-os út Miskolcon átvezető szakaszát
Miskolc
A HE-DO Építő Zrt. kivitelezésében újul meg a 26-os út Miskolc Plázától a Szentpéteri kapun át a „Miskolc vége” tábláig tartó szakasza.
Ilyen a miskolci rendész élete
Miskolc
A város lakóinak védelme, gyors segítségnyújtás, és a közbiztonság folyamatos erősítése – ezeket a célokat fogalmazta meg a Miskolci Önkormányzati Rendészet. Bepillantottunk egy napjukba.