Ugrás a tartalomra

Így alakul a téli szünidőben a gyermekétkeztetés

Létrehozva
A települési önkormányzat a szünidei gyermekétkeztetés keretében a szülő, törvényes képviselő kérelmére, a déli meleg főétkezést a hátrányos helyzetű gyermek és a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő halmozottan hátrányos helyzetű gyermek részére ingyenesen biztosítja.
Kép
Képünk illusztráció

Az étkeztetést az önkormányzat az őszi, téli és tavaszi szünetben a tanév rendjéhez igazodóan szünetenként az adott tanítási szünet időtartamára eső, valamennyi munkanapon köteles megszervezni - tudatta szerkesztőségünkkel közleményben a miskolci polgármesteri hivatal sajtóosztálya. 

A fentiekre tekintettel Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata a 2024/2025. tanévben a szünidei gyermekétkeztetést a téli szünet ideje alatt, december 23.; 30.; 31.; valamint 2025. január 2. és 3.  napján, összesen 5 munkanapon biztosítja az alábbi kiosztási helyszíneken:

Kép

Az étkeztetés igényléséhez szükséges nyilatkozat nyomtatvány (gyermekenként egy) és a tájékoztató levél szülőkhöz való eljuttatása a hatályos jogszabálynak megfelelően, szeptemberben megtörtént - közölték. 

A kitöltött nyilatkozato(ka)t – ahhoz, hogy a jogosult gyermek a téli szünidőben igénybe tudja venni az étkeztetést – legkésőbb december 16-ig kell visszajuttatni személyesen Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának Központi Ügyfélszolgálatára (3525 Miskolc, Városház tér 8.) vagy postai úton a Polgármesteri Hivatal Lakosságszolgálati Főosztály Szociális és Köznevelési Osztályának címezve, illetve a szoc@miskolc.hu e-mail címre - tájékoztattak. 

Amennyiben az érintettek a nyilatkozatot valamilyen oknál fogva mégsem kapták kézhez, illetve a jogosultság ezt követően keletkezett, a nyomtatvány a Központi Ügyfélszolgálaton beszerezhető - adták hírül. 

 

Ez is érdekelhet

Egész héten operában élhet
MiskolcKultúra
Jövő héten rendezik meg az egy héten át tartó operabarát foglalkozásokat a hagyományokhoz híven. Mikor még volt Operafesztivál, ahhoz kapcsolódott ez a maratoni programsorozat a könyvtárban.
Szünetel a tankolás a CNG kúton hétfőn koradélutánig
Miskolc
A gázszolgáltató karbantartási munkálatai miatt, június 22-én, hétfőn várhatóan 8 és 14 óra között, a közforgalmú CNG üzemanyagtöltő állomáson nem lehet majd tankolni.
Képgaléria
Javítják, amit az idő rontott
MiskolcKultúra
A különböző restaurátorok munkáját ismerhették meg a Múzeumok éjszakáján, akik regisztráltak a programra. Több családot is érdekelt volna, mint amennyien befértek az apró műhelyekbe.
Képgaléria
Termelői Nap a Városház téren
Háztáji és kézműves termékekkel hívogatott a belvárosba a Miskolci Termelői Nap
MiskolcGasztro
Őstermelők és házi manufaktúrák hozták el portékáik legjavát a júniusi Miskolci Termelői Napra az igényes vásárlóknak.