Ugrás a tartalomra

Mikulás napján töltötte be a 95. életévét

Létrehozva
A miskolci önkormányzat nevében Hollósy András alpolgármester köszöntötte születésnapján dr. Paksy Lászlót.
Kép
A 95 éves dr. Paksy László köszöntése / Fotó: Juhász Ákos

Gyermekkorában a Mikulással együtt kapta a szülésnapi ajándékot dr. Paksy Lászlónak, aki december 6-án ünnepelte 95. születésnapját. Most pedig a miskolci önkormányzat nevében Hollósy András alpolgármester borral, Szomorné Takács Tünde, a polgármesteri hivatal lakosságszolgálati főosztályának csoportvezetője virággal köszöntötte föl Győri kapui otthonában pénteken. Az Orbán Viktor miniszterelnök aláírásával ellátott emléklapot kipostázzák majd neki. 

Laci bácsi alföldi származású, de Miskolcon élte le az életét. Megszerette a várost, hiszen látja Miskolc és környezete kulturális és természeti értékeit. 

- Jászberényben születtem, de már miskolcinak érzem magam, mivel 72 éve itt élek. Megszerettem a várost és csodálatos természeti környezetét. Vegyészmérnökként idehelyeztek az LKM-be, ahol a laboratórium vezetését bízták rám és a Miskolci Egyetemen gyakorlatokat vezettem. Egészen fiatalon pedig a DVTK tenisz szakosztályának szervező munkáját is magamra vállaltam. Akkoriban a férfi és a női csapat is bronzérmes lett. Műkedvelőként magam is teniszeztem, feleségem pedig tőrvívó volt – emlékezett vissza dr. Paksy László

Kép
Dr. Paksy László mesélt a hosszú élet titkáról

Elmondta, hogy valószínűleg sportos életmódjának és a rendszeres természetjárásnak köszönheti hosszú életét. Ameddig tudta, nagy kiránduló csapattal hétvégente bejárták a Bükköt. Egy-egy túra során akár 25-35 kilométert is megtettek. 

Megosztotta, hogy néhai feleségével egy mosókonyhában kezdték az életüket Miskolcon, aztán egy legényszálláson laktak. Már a harmadik gyermeküket várták, amikor a Torontáli utcában kaptak lakást. Később pedig a jelenlegi Virág utcai nagyobbat. Mostanra gyermekei felnőttek mind, egyetemet végeztek és sikeresek a szakmájukban. Egyik fia Budapesten, a másik Angliában, lánya pedig Belgiumban él és hat unokája van. 

- Sajnos már nehezen járok, de a hétköznapokban igyekszem elfoglalni magam, például zenét hallgatok. Kedvelek mindenféle stílust, ami jó. Néha egy kis vidámság sem árt! Minden nap felhívnak telefonon a gyerekeim, és amikor sikerül errefelé jönniük, felköszöntenek. Segítőim is vannak, akik naponta járnak hozzám pár órára – számolt be az ünnepelt.

Kép
Hollósy András alpolgármester búcsúzik Laci bácsitól

Búcsúzásunk előtt a fiataloknak azt üzente életbölcsességként, hogy a lehetőségeket jól mérjék föl és éljenek velük, hiszen Miskolcon még nagyon sok lehetőség van. 

 

Ez is érdekelhet

Avasi útfelújítás
Folytatódik Miskolcon az útfelújítási program hétfőn
Miskolc
Megkezdődött az Avas főútjának teljes körű felújítása. A kivitelezés ideje alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.
Egész héten operában élhet
MiskolcKultúra
Jövő héten rendezik meg az egy héten át tartó operabarát foglalkozásokat a hagyományokhoz híven. Mikor még volt Operafesztivál, ahhoz kapcsolódott ez a maratoni programsorozat a könyvtárban.
Szünetel a tankolás a CNG kúton hétfőn koradélutánig
Miskolc
A gázszolgáltató karbantartási munkálatai miatt, június 22-én, hétfőn várhatóan 8 és 14 óra között, a közforgalmú CNG üzemanyagtöltő állomáson nem lehet majd tankolni.
Képgaléria
Javítják, amit az idő rontott
MiskolcKultúra
A különböző restaurátorok munkáját ismerhették meg a Múzeumok éjszakáján, akik regisztráltak a programra. Több családot is érdekelt volna, mint amennyien befértek az apró műhelyekbe.