Kovács László Csaba igazgató elmondta, 1985-ben indult Miskolcon a közterületi-felügyelői feladatellátás. Fontos mérföldkő volt 2013: ekkor alakult meg a Miskolci Önkormányzati Rendészet, kiterjedt hatáskörrel és bővebb létszámmal.
Jelenleg 115 fővel dolgoznak, számtalan feladatot látnak el, a közrend, közbiztonság fenntartása mellett a tisztaságot is felügyelik, ahogy például jelzik azt is a fenntartónak, ha az utak állapota nem megfelelő.
– Nagyon fontos számunkra a megelőzés – hangsúlyozta az igazgató.