A tanácskozás középpontjában az új Helyi Esélyegyenlőségi Program (HEP) előkészítése állt, amit várhatóan a novemberi közgyűlésen terjesztenek majd a grémium elé. A most hétfői egyeztetésen áttekintették a programalkotás főbb lépéseit.
Matiscsák Éva alpolgármester, a tanács elnöke hangsúlyozta, szeretnék újra rendszeressé tenni a tanács összejöveteleit, melyeken a Miskolc Holding mellett a MiProdukt, a Szimbiózis Alapítvány, a Miskolci Egyetem, a vármegyei kormányhivatal és a vármegyei központi kórház, valamint Nagy Boglárka aljegyző és az Egészségügyi és Szociális bizottság elnöke, Szécsényi Marianna is részt vesz a jövőben.
Sebestyén Virág esélyegyenlőségi és ifjúsági referens az esélyegyenlőségi programról szólt. Mint mondta, fórumokat fognak szervezni, hogy az elérhető pályázatokról egyeztessenek. Hozzátette, a tervek szerint novemberben viszik a közgyűlés elé a programot, aminek kidolgozásánál várják az észrevételeket, a terveket az alapítványok, egyesületek részéről. Mindenkivel szeretnének együttműködni, hangsúlyozta a referens.
Albertné Lénert Viktória, a polgármesteri hivatal Stratégiai és Koordinációs osztályának vezetője szintén közös gondolkodásra hívta a tanács tagjait. Hozzátette: minden észrevételt, javaslatot várnak, hiszen – hangsúlyozta – fontos a folyamatos kommunikáció, de a gyakorlati megvalósítás is.