Miskolc
Velünk a Város: a Fidesz a csőd szélére sodorta a közlekedési társaságot
A városvezető frakció két képviselője az MVK Zrt. jelenlegi helyzetéről és az idáig vezető útról beszélt a keddi sajtótájékoztatón.
Elmarad a Vadkacsa élő online közvetítése
A Miskolci Nemzeti Színház csütörtökön közvetítette volna élőben a nagysikerű darabot, a halasztás mellett a járványügyi helyzet romlása miatt döntött.
Előbb a megállóban verekedtek, majd az utcán kergetőztek
Mindezt a térfigyelő kamera rögzítette még tavaly Miskolcon. Az idősebb vádlott felfüggesztett fogházbüntetést, a fiatalabb pénzbüntetést kapott.
A járvány utáni időszakra készülnek a szimfonikusok
A Miskolci Szimfonikus Zenekar a remények szerint májusban játszhat ismét közönség előtt, addig azonban még online is láthatóak, hallhatóak lesznek.
Felelősségteljes és takarékos – elkészült Miskolc 2021-es költségvetése
A költségvetést március 15-éig kell elfogadnia Veres Pál polgármesternek. A büdzsé-tervezet szerint idén 38,6 milliárd forintból gazdálkodhat a város.
Rengett a föld hajnalban a Dunántúlon
Nagykanizsa közelében volt földrengés hajnalban a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium tájékoztatása szerint.
Ismét csalók élnek vissza az ÉMÁSZ nevével
Az áramszolgáltató a napokban értesült a visszaélésekről, a lakosságtól fokozott óvatosságot kérnek.
Új ügyvezetője van a Miskolci Kulturális Központnak
A Diósgyőri várat, Művészetek Házát, az Ifiházát és a többi városi művelődési központot is üzemeltető MKK-t hétfőtől Majorné Bencze Tünde irányítja.
Három hét múlva tetőzhet hazánkban a harmadik hullám
Legalábbis ezt jósolja előre a a Washingtoni Egyetemen működő Egészségmérési és -értékelési Intézet (IHME).
Veres Pál is megkapta az oltást
A polgármester arra biztat mindenkit, hogy regisztráljon, és adassa be a védőoltást.
Izgalmas programok indulnak rövidesen a Női Erőforrás, Család és KarrierPONTban
Két új rendezvény várja a miskolciakat márciusban. Nők és férfiak is főkuszba kerülnek térségünkből a Női Erőforrás, Család és Karrierpont eseménysorozataiban. Bár a hatályos intézkedések miatt szűk körben, de érdekességek várnak a közönségre keddenként a Ritka kincsek, szerdánként az Apakényeztető programokon.
Cementgyár: kérdések, amiket fel kell tenni
A hejőcsabai cementgyár kérdése alapvetően a munkahelyteremtést támogatók és a levegőminőség továbbromlása ellen küzdők táboraira osztja a várost. Emellett azonban más árnyalata is akad témának.
Újra vannak céljaik – ez a hajléktalan közmunka program
Óriási lépés egy hajlék- és munkanélküli embernek, amikor fedél lesz a feje felett és visszatérhet a munka világába. A Városgazda 2015 óta több szervezettel együttműködve foglalkoztat hatvan hajléktalant, akiknek ez valódi kitörési lehetőséget jelent.
Az MSZP a védettségi igazolás módosításának visszavonását kéri
A koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló kormányrendelet módosításának azonnali visszavonását követelte az MSZP európai parlamenti (EP-) képviselője hétfőn.
Ezüstérmet nyert az Aluinvent-DVTK a Magyar Kupában
Budapesten rendezték a Killik László Női K&H Magyar Kupa 2021-es kiírásának nyolcas döntőjét. Az Aluinvent DVTK a Győr és a PEAC együtteseinek legyőzését követően az aranyéremért szállhatott harcba a címvédő Sopron Basket ellen. A mérkőzésen végig hatalmas szívvel küzdöttek a piros-fehérek, de végül fejet kellett hajtaniuk az esélyesebb Sopron előtt, amely 79-56-ra győzött. Mindez azt jelenti, hogy az Aluinvent DVTK öt esztendő elteltével játszhatott újra kupadöntőt, ahol ezúttal az ezüstérmet szerezte meg.
Újabb két ponttal gazdagodott Tokaji Viktor csapata
A Tipos Extraliga 43. fordulójában a HC'05 Banská Bystrica ellen játszott és szerzett két pontot a DVTK Jegesmedvék csapata. A mérkőzés első gólját Walker szerezte, de a vendégek hamar egyenlíteni tudtak. Három perccel később Karol Csányi egy emberhátrányos találattal ismét vezetéshez juttatta csapatát, azonban Ihnacák a második játékrészben egyenlített. Újabb gól már nem született, így következhetett a hosszabbítás, majd a büntetőlövések, amik során Galanisz Nikandrosz találata döntötte el a meccset.
A szabolcsiak jutottak a legjobb négy közé
A Női Röplabda Extraliga negyeddöntőjében harmadszor mérte össze az erejét a DVTK és a Fatum-Nyíregyháza csapata. Ahogy az előző két találkozón, úgy ezen sem történt meglepetés. A bajnoki címre hajtó házigazdák érvényesítették nagyobb tudásukat és 3:0-ra nyerték meg az összecsapást. Az egyik fél három győzelméig tartó párharc ezzel véget ért, szabolcsiak a legjobb négy csapat közé jutottak, míg a piros-fehérek az alsóházi rájátszásban folytathatják a szereplésüket.
Képeslapjain a régi Miskolc elevenedik meg
A miskolci ügyvéd képeslapgyűjteménye azt mutatja be, milyen volt Miskolc 1950 előtt.
Egy filozófus – rajztollal
Száz esztendővel ezelőtt, március 3-án Miskolcon született Kaján (Kalász) Tibor grafikusművész, karikaturista, a rendíthetetlen humanista, a magyar vizuális humor klasszikusa.
Az élő közvetítés motiválja őket
Minden esélyünk megvan arra, hogy a bajnokság hátralévő részében is szép eredményeket érjünk el – vélekedik a bajnokaspiráns Újbuda ellen készülő miskolci férfi vízilabdacsapat szakmai igazgatója.